Úvod > bydlení > Trendy z veletrhu Ambiente 2012

Trendy z veletrhu Ambiente 2012

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto a zdroj: Messe Frankfurt
Trendy z veletrhu Ambiente 2012

Nedávno jsme zaměřili na trendy z veletrhu bytového textilu Heimtextil, který se každoročně koná začátkem roku ve Frankfurtu nad Mohanem. Nyní se podíváme na směry, jimiž se bude vyvíjet spotřební zboží. Na tento sortiment se zaměřuje akce Ambiente. Ta se, stejně jako Heimtextil, koná na frankfurtském výstavišti. Tentokrát to bylo od 10. do 14. února.

 

 

Jako u bytového textilu, i zde byla prezentace Trend Fórum, což je instalace vybraných produktů od vystavovatelů Ambiente. Tento výběr připravuje designérské studio bora.herke.palmisano Stilbüro. Jejich neomylné a spolehlivé výhledy trendů patří v sektoru spotřebního zboží k nejvyhledávanějším. Velká citlivost a bohaté zkušenosti umožňují týmu: Annetta Palmisano, Claudia Herke a Cem Bora neustále analyzovat mezinárodní trendy v oblasti módy, architektury a designu. Na základě jejich analýzy se tvoří jednotlivé prezentace.
 
Nyní ke konkrétním směrům:

 

 

První směr nese název ,Electric romance‘.

Zde se předvádí folklorní, tradiční a starobylé rukodělné techniky v modernizované podobě. Výrobky jsou bezstarostné a se špetkou humoru: přírodní a recyklované materiály se objevují v sytých letních barvách – trávově zelené, slunečnicové žluti nebo rumělkové modři – a designu vévodí pastorální motivy v čele s květinami, kostkami, propletenými větvičkami s lístky a ptáčky, a rustikální výšivky. Tento trend jakoby volně navazoval na ,Craft Industry‘ - kombinaci řemesla a průmyslu, který se prezentoval na Heimtextilu. 

 

 

Druhý proud byl nazván ,Dark attitude‘.

Ten je mezi trendy Ambiente hvězdou: kombinuje ležérní a glamour styl, a tak vytváří nonšalantní vzhled pro každodenní užití, jež však neztrácí sebedůvěru a extravaganci. Znakem trendu jsou vzácná dřeva v kombinaci s lesklými kovy a hrubou džínsovinou, skulpturální formy a dominantní barvy typu námořnické modři, kaštanové hnědi, kouřové šedi a grafitové černi. Barevně bychom jej mohli přirovnat k ,Dark Lux‘, kde vedla černá a blyštivé materiály.

 

 

Dalším trendem je ,Light innocence‘. 

Je to propracovanější, jemnější a purističtější styl. Hlavním tématem je světlo, které pomocí pudrově pastelových barev vytváří téměř éterický pocit. Vede hlavně sklo ve všech podobách, porcelán, drobná keramika a organické formy – vše s důrazem na jemnost a propracovanost stylu, který je absolutně prostý veškeré výraznosti a troufalosti a věrný mottu, jež praví, že méně je více. Kdo se zajímá o trendy bytového textilu, jistě jej hned napadla návaznost na ,Split Clarity‘ tedy čistý základ. 

 

 

Posledním proudem je ,Radiant modernity‘.

Zde však neplatí - méně je více. Je to trend, jemuž vévodí nápadné a do očí bijící barvy a design 70. a 80. let v divokých barvách. Je to odvážný styl, což se projevuje i ve volbě barev – zářivě žlutá, tmavě lilková či světle fuchsiová modř v grafických vzorech často vévodí celému designu a dřevo, kov a kůže nezůstávají v barevnosti pozadu. I zde můžeme vidět jistou podobnost s trendem z Heimtextilu – zde každého jistě napadne ,Colour Riot‘ neboli vzpoura barev.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama