Úvod > bydlení > Výlet za slavnými architekty

Výlet za slavnými architekty

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Tecta, RBA Koln, Fiskars Home, RBA Koln, Ammann Galerie Kolín, Fontana Arte, Interstuhl, Huovio, Sawaya Moroni, KSV
Výlet za slavnými architekty

Pokud vás zajímá architektura, bytový design a rádi cestujete, máme pro vás dnes pozvánku na výlet do Kolína nad Rýnem. Až do 22. dubna 2012 se v tamním Muzeu užitého umění a designu koná zajímavá výstava s názvem Od Aalta po Zumthora: nábytek podle návrhů slavných architektů.

 

 

Na výstavě jsou k vidění neotřelé a originální kusy nábytku, jejichž výroba vycházela z návrhů různých slavných architektů. Ti se jejich navrhováním doslova bavili a vytvořili kousky, o jejichž existenci by si většina nábytkových designerů netroufla ani přemýšlet. Pořadatelé výstavy se rozhodli ukázat návštěvníkům i jiný pohled na design nábytku než který můžeme sledovat u většiny bytových návrhářů. Konstrukce architektů jsou minimalistické, více geometrické a nejsou tak tradiční.

 

 

Mimo kousků ze stálé sbírky Muzea užitého umění a designu si můžete prohlédnout také nábytek z období několika posledních desetiletí, pocházející z dílen nejrůznějších architektů jako jsou Ron Arad, Norman Foster, Frank Gehry, Zaha Hadid, Daniel Libeskind, Jean Nouvel, Hadi Teherani, Peter Zumthor a další. Díky těmto a mnoha dalším mohla být realizována tato unikátní výstava v úzké spolupráci s místními nábytkáři a designery.

 

 

Co jste možná nevěděli o Kolíně
Kolín nad Rýnem je městem kultury, což dosvědčuje neobvykle vysoká koncentrace tamních muzeí. Pokud budete chtít vidět kromě nábytku i další sbírky a výstavy, vydejte se také do:
Wallraf Richartzova muzea – Nadace manželů Corboudových, která je jednou z nejrozsáhlejších klasických galerií. Ústředními body sbírky jsou sekce středověku, jež poskytuje téměř kompletní přehled vývoje kolínské nástěnné malby z období 1300 až 1550; oddělení baroka, které se pyšní významnými pracemi Rubense a Rembrandta; a také oddělení 19. století, kde kromě prací z období romantismu, realismu a impresionismu (včetně sbírky Gérarda Corbouda) najdete i sochy.

 

 

Muzea Ludwig, které představuje umění 20. a 21. století, kromě pop artu také rozsáhlou sbírkou ruské avantgardy z období 1906 až 1930, či souborný svazek několika set prací Pabla Picassa.

 

 

Římsko-germánského muzea,
Jehož nejznámější práce jsou zřejmě římské mozaiky se scénami z období Dionýse (okolo roku 220 - 230 n.l.) a hrobka legionáře Poblicia (okolo roku 40 n.l.). Sbírka muzea pochází z archeologického dědictví města a okolí od pravěku až do raného středověku. Hlavní pozornost si zaslouží nejrozsáhlejší světová sbírka římského skla stejně tak, jako vynikající sbírka klenotů římských a raného středověku.

 

 

Muzea východoasijského umění,
nebo také pokladnice čínského, korejského a japonského umění. Základem sbírky je japonská kolekce zakladatele muzea Adolfa Fischera a jeho ženy Friedy Bartdorffové. Jejich sbírka buddhistických obrazů a dřevěných soch, japonských maleb, barevných dřevorytů a lakovaného umění se považuje za jednu z nejvýznamnějších v Evropě. Dalšími ústředními body expozice muzea jsou čínská posvátná bronzová díla a keramika z Číny a Korey.

 

 

Voňavým lákadlem pak pro vás může být Muzeum čokolády Imhoff-Sollwerck, nacházející se jen o kousek dál na poloostrově na řece Rýn. Nezapomeňte zajít i do sousedního Muzea německého sportu a olympiády, které se spolu se svým čoko sousedem těší velké oblibě zejména mladých lidí.

 

 

Zapište si:
Otevírací doba Muzea užitého umění a designu je út – ne 11-17 hodin, v pondělí je zavřeno. Vstupné se pohybuje od 3 euro. Více informací na www.museenkoeln.de.

 

 

Jak se tam dostanete:
Pokud návštěvu pojmete jako cestovatelský výlet, ideálním dopravním prostředkem pro vás bude auto. Pokud vás ale Kolín zaujal jako město kultury a budete chtít své volno strávit výhradně tam, můžete pro pohodlné cestování využít např. německou nízkonákladovou leteckou společnost Germanwings.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.

Levné povlečení pro tebe!
V obchodě Tvoje povlečení najdete hladké bavlněné povlečení, oblíbené mikrokrepové a krepové povlečení, které nemusíte žehlit, flanelové povlečení i luxusní saténové povlečení.reklama