Úvod > bydlení > Interiér s jazzovou tématikou

Interiér s jazzovou tématikou

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: blog.silive.com, luxury-idea.com, 2.bp.blogspot.com, uniqueglasshomedecor.com, fundesignideas.com, thmb.inkfrog.com
Interiér s jazzovou tématikou

Jestliže jste milovníky jazzu a všeho, co s ním souvisí, budete možná přemýšlet, jak svou náklonnost k tomuto stylu hudby dát najevo i svému okolí. Pokud vám zároveň úplně nevyhovuje interiér vašeho domu nebo bytu a rádi byste ho vylepšili, máme pro vás tip: vybavte si jej doplňky s jazzovou tématikou.
 
Samozřejmě, pokud na to máte (finance a prostory), je ideálním řešením zařídit si „hudební salónek“, ať už vybavený nástroji nebo „jen“ kvalitní technikou pro pasivní poslech. Většinou ale pravděpodobně vezmete zavděk obývacím pokojem. I když i jiným místnostem, jako třeba ložnici, může jazz styl slušet.

 

 

Barevný jazz
Jazzu sluší v podstatě celá škála barev. Nejvhodnější je ale zkombinovat v tomto případě bílou výmalbu s tmavými (hnědými nebo červenými) doplňky. Pokud chcete být opravdu styloví, sežeňte si nábytek ve stylu art deco; ať už originální nebo moderní kopii. V tom případě ale budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

 

 

Styloví hráči i noty
Jestliže nechcete za vašeho koníčka utrácet přespříliš, zkuste doplnit vaši stávající místnost (pokud tedy není designově zcela v rozporu) tzv. jazzovým uměním. V kurzu jsou černé siluety hráčů na různé klasické nástroje (nejčastěji saxofonistů či trumpetistů), mnohdy i v životní velikosti, určené k nalepení na zeď. Na zeď můžete umístit i rozevláté noty, které navodí hudební atmosféru a přidají místnosti na stylu. Takové doplňky se vám ale budou v našich zeměpisných šířkách těžko shánět, budete se proto často muset poohlédnout na zahraničních webech.

 

 

Černobílá nostalgie
Dobrou volbou budou stylové fotografie nebo obrazy jazzových hvězd – černobílé, barevné či v akcentech podle barevného nádechu vašeho interiéru (dají se sehnat buďto na internetové aukci nebo klasickou cestou z první ruky). Černobílé fotografie Franka Sinatry, Louise Armstronga, Milese Davise nebo Binga Crosbyho vytvoří ve vašem obývacím pokoji tu správnou atmosféru. Na trhu jsou i plastiky nebo plátna s hudebními nástroji.

 

 

Barevné koláže
Zajímavým konceptem je koláž z obalů od gramofonových desek. Ty mohou být (a bývají) na rozdíl od většiny jazzových fotografií barevné. Vzhledem ke standardizovanému formátu můžete tyto obaly libovolně kombinovat a skládat do řad nebo sloupců. Na druhou stranu je lepší nechat si vyrobit kopie – originálních obalů je pro lepení na zeď přece jen škoda.

 

 

Zatočte klikou
A když už jsme u těch desek, co by to bylo za jazzový interiér bez pořádného gramofonu? Samozřejmě se můžete poohlédnout po tom klasickém, mechanickém, s velkou troubou a klikou, který evokuje jazzovou atmosféru. Ti šťastnější takový přístroj zdědili po prarodičích, ostatní budou muset nejspíše opět sáhnout hlouběji do kapsy a projít bazary a internetové aukce. Počítejte však s cenou řádově v desítkách tisíc korun, anebo sáhněte po gramofonu novějším, elektrickém.

 

 

Někteří ale dávají přednost moderní technice a to je zcela v pořádku. Pořádné domácí kino se zdigitalizovanými jazzovými peckami může také vytvořit skvělou dobovou atmosféru.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama