Úvod > bydlení > Jak zorganizovat elektroniku v domácnosti

Jak zorganizovat elektroniku v domácnosti

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: apdsl.com, thecoolgadgets.com, img.canadacomputers.com, homedesignfind.com, interlink-static.tsbohemia.cz
Jak zorganizovat elektroniku v domácnosti

Dle dostupných statistik jste to na 95 % i vy, kdo má doma nějaké to mobilní zařízení, notebook, netbook, téměř jistě počítač, sadu reproduktorů a různá externí úložiště. Ostatně, tento článek také musíte odněkud číst.
 
Po nějaké době nákupů nicméně většina z nás zjistí, že spousta těchto užitečných pomocníků ve skutečnosti přináší i problémy. Už Neruda se ptal, kam s ním. A to doma jistě neměl změti kabelů, fotoaparátů, čteček na paměťové karty a USB disků jako my.
 
On to však není pouze problém praktičnosti - jde také o estetickou stránku věci. Vždyť i dojem ze sebelépe designované místnosti zaručeně pokazí jedna prodlužovačka vedoucí jejím středem. A to ještě nemluvíme o pracovním stole, na němž se pro povalující se kabely a elektroniku již nedá pracovat.

 

 

Problémem bývají občas právě zmiňované externí disky. Samozřejmě je můžete uklidit do šuplíku, ale v takovém případě s nimi nelze operovat. Některé společnosti, jako je TwelveSouth, nabízí pro tyto disky „poličku“ (v případě TwelveSouth speciálně designovanou pro monitory od Apple), kterou lze přišroubovat na stojan monitoru. Šikovný kutil si ale v tomto ohledu jistě poradí sám - zejména pokud má doma monitor, který není kompatibilní se sériovými doplňky tohoto typu.

 

 

Někteří výrobci počítačů však myslí dopředu. Pokud se chystáte (nechat si) postavit nový desktopový PC, zkuste se poohlédnout po „bedně“, která je vybavena držákem externího úložiště. Bude se vám to jistě nesčetněkrát hodit.

 

 

Další možností je použít pro držení externích zařízení suchý zip, jehož jednu část přilepíte například pod desku psacího stolu. Pod deskou skryjete i prodlužovací kabely na připojení dalších USB zařízení, které by vám jinak zbytečně překážely. Na tyto kabely si buďto pořiďte speciální lišty, nebo pokud se vám nechce ztrácet čas, prostě je pod desku přilepte obyčejnou lepicí páskou (což je ovšem pouze praktické, nikoliv estetické).

 

 

Zajímavé nápady má například společnost PremiumCord, která dodává mimo jiné držák na USB zařízení, který lze postavit na stůl a jednotlivé přístroje do něj připojovat. Dále třeba nabízí až sedmimístný rozbočovač na USB, jenž skryjete třeba na spodní desku pracovního stolu, a od počítače vám k němu vede pouze jeden kabel.

 

 

Nakonec máme i několik tipů, jak se problémů s překážející elektronikou vyvarovat.
 
Zaprvé si uvědomte, zda konkrétní doplněk potřebujete. Opravdu je nutné mít doma tři kompaktní fotoaparáty a zároveň smartphone, který zvládne stejně kvalitní snímky?
 
Dalším tipem je: nekupujte ihned novinky, které uvidíte v reklamě, nemusíte na zcela nový smartphone nebo tablet čekat přes noc frontu u prodejny. Vyčkejte nějakou dobu se svým starým mobilem (který volá, posílá SMS a baterie mu vydrží déle než jeho nové náhražce s dotykovým displejem). Nové zařízení kupte třeba později. Možná se dočkáte aktualizovaného operačního systému či ovládacího software, nových doplňků i nižší ceny. A nebude vám doma překážet spousta starého haraburdí, zkrátka proto, že svoje zařízení se shodnou funkcí nebudete střídat jako ponožky.
 
A když už taková zařízení vystřídáte, nezapomeňte starší typy bez milosti vyhodit. Nejprve si zjistěte, kam. Při koupi nového zařízení můžete to staré zanést do prodejny s elektrem – ostatně, platíte už poplatek za historický elektrospotřebič. A třeba v některých nákupních centrech naleznete na tyto spotřebiče i speciální kontejner. Zbavte se starých nepotřebných zařízení, které doma máte třeba jen z nostalgie. Někteří prodejci mobilů také čas od času nabízejí slevy při koupi nového přístroje, pokud jim odevzdáte starý. A uvidíte, že budete mít konečně uklizeno.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama