Úvod > bydlení > Dětský pokoj pro princezny

Dětský pokoj pro princezny

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealiteriery.cz, E-color, Egger
Dětský pokoj pro princezny

Také byste si přáli pro svou ratolest pěkně zařízený pokojíček, který bude přesně vystihovat dětská přání a přitom jen tak morálně nezastará? Potom si s námi pojďte prohlédnout dnešní návrh.

 

 

Jedná se o podkrovní místnost v novostavbě, kam bylo třeba umístit klasické lůžko s nočním stolkem, pracovní stůl s židlí a hlavně dostatek úložného prostoru. Zkrátka vše, co malá slečna potřebuje.

 

 

Velkou vestavěnou skříň jsme umístili vpravo od dveří – na jedinou rovnou stěnu. Protože se místa moc nedostává, je řešeno otevírání pomocí posuvných dveří. Lůžko je umístěno podél delší stěny. Aby nebylo přímo pod zkosením, je odsazené od druhé stěny pomocí nočního stolku a zadní skříňky s horními výklopnými dvířky. Pod lůžkem jsou ještě schovány boxy na kolečkách, kam se vejde spousta hraček a dalších věcí. U protější stěny pak stojí v rohu malá knihovna a vedle pracovní stůl. Pod stolem má místo ještě praktický kontejner se čtyřmi zásuvkami a nad ním police na pár knížek a časopisů.

 

 

Protože se jedná o pokoj pro ještě velmi malou slečnu, přáli si zadavatelé instalovat nějaký dívčí motiv. Vybrali jsme tapetu s pohádkovým motivem princezen. Až to malou slečnu omrzí a budě větší, stačí jednoduše tapetu vyměnit za jinou, použít barevnou výmalbu či jinak plochu oživit.

 

 

Nábytek je navržen v dekoru světlého dřeva. Část posuvných dveří na skříni je v krémovém odstínu, kam jsme navrhli samolepící dekoraci ve tvaru květin, které barevně ladí s obrázkovou tapetou. I zde platí možnost jednoduché obměny dekorací. 

 

 

Aby nebyl pokoj příliš sladký, je výmalba v jemném meruňkovém odstínu. Na podlahu jsme na přání klientů použili koberec. Jeho barva je zelená, evokuje tak trávu a pohodu v přírodě.
Na stěně u pracovního stolu najdete ještě poslední dekorační prvek. Jedná se o motiv stromu s červenými jablky a jedním zlatým – opět jsme v pohádce. U jablíček jsou místo stopky háčky, kam lze zavěsit různé drobnosti. Hnědý kmen může být doplněný o textilní box, kam se dají schovat hračky apod.¨
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama