Úvod > bydlení > Stylová letní kuchyně

Stylová letní kuchyně

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriery.cz, Oikos, Egger
Stylová letní kuchyně

Ptáte se, jak má vypadat kuchyně na letní chatu či menší chalupu? Nebo máte tak velký rodinný dům, že si přejete mít dvě kuchyně – z toho jednu menší, v přízemí u zahrady a bazénu, kde budete pořádat letní oslavy či zavařovat dobroty.

 

 

Jak by však měla taková místnost vypadat, a co by v ní nemělo chybět
Tento prostor si můžete zařídit v různém stylu, nejvíce se snad nabízí středomořský či námořnický styl, který evokuje léto a pohodu. V tomto duchu jsme také navrhli následující kuchyni. Omezením byla pouze původní pestrobarevná dlažba, kterou jsme se snažili zakomponovat.

 

 

Na přání klientů zde bude stát malá myčka, dřez a dvouplotýnková varná deska. Lednička je pouze malá, vestavěná ve spodní skříňce. Požadavkem je též menší televize, kterou mohou sledovat děti za deštivého počasí a vinotéka, protože zadavatelé mají víno ve velké oblibě. 

 

 

V rohu místnosti bude stát velký proutěný koš, kam se rychle uklidí hromada hraček. Jídelní stůl bude pouze pro čtyři osoby, protože se předpokládá, že stolovat se bude hlavně venku na zahradě.

 

 

Kuchyňská linka postrádá horní skříňky. Budou zde ukotveny pouze police. To prostor nejen odlehčí, ale sestavu i zlevní. Skříňky nejsou v podstatě ani třeba, protože zde bude uloženo minimum nádobí.

 

 

Aby byl prostor doladěný do detailu a navozoval opravdu letní atmosféru, navrhli jsme na stěnu dekoraci majáku. Ta může být řešena malbou na zeď či samolepící dekorací. 

 

 

Dalším prvkem, který by neměl chybět, jsou závěsy kolem oken a prosklených dveří. Vybrali jsme textilii ve smetanové barvě s modrými pruhy v dolní části. Závěsy jsou přichyceny do stran pomocí lana, což opět evokuje námořnický styl.

 

 

Na stěně za komodou, ve které je vestavěná vinotéka, i na stěně za kuchyňskou linkou je použita dekorativní výmalba. Tento prvek zútulňuje celou místnost a dodává jí na originalitě.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama