Úvod > bydlení > Barva roku 2012 – korálově červená

Barva roku 2012 – korálově červená

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto/Zdroj: Akzo Nobel, Pantone
Barva roku 2012 – korálově červená

V minulém roce byla zvolena barvou roku svěží žlutá, paleta barev byla čistá s nadvládou pastelových odstínů. A jak už to tak bývá, vše je opět jinak…

 

 

Pro letošní rok zvolili experti z různých koutů světa za barvu roku korálově červenou. Na této barvě se shodla skupina kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy a byla uvedena v publikaci Colour Futures 2012, kterou každoročně vydává nadnárodní společnost Akzo Nobel. Tento rok je plný energie a optimismu, což se promítá do sytých tónů doplněných o jemné a tlumené barvy a neutrální odstíny.

 

 

Korálově červená je radostná barva a je nejdůležitější pro tento rok – je výstřední a nečekaná, ale i seriózní a jemná. Hodí se pro jemný akcent i pro použití na hlavní stěnu. Připomíná nám, abychom nehledali pouze jednoduchá řešení, ale otevřeli se novým myšlenkám.

 

 

Červená barva je v celém světě vysoce ceněna a jsou jí přikládány nejrůznější významy. V Číně je spojována se štěstím, v Indii signalizuje manželské štěstí a porozumění. V mnoha západních společnostech je barvou vášně, síly a veselí. Děti jí dávají přednost před ostatními barvami. Je dobrým nástrojem pro zprostředkování hodnoty, ale používá se i jako varování před nebezpečím.

 

 

Stejně jako Akzo Nobel, i Pantone vyhlásili každoroční barvu roku. Tou letošní je Tangerine Tango – neboli mandarinková.

 

 

Provokativní oranžová má hloubku, měla by připomínat odstíny zářícího slunce. Má tedy vyzařovat teplo a energii. Snoubí se v ní adrenalin červené a přátelská a veselá žlutá.

 

 

Během posledních několika let vzrostla oranžová na popularitě a je více uznávaná mezi designéry a spotřebiteli. Tento odstín dodává energii vnitřním prostorám. Dobře vynikne jako doplňková barva na přehozech, polštářích a dalších drobných doplňcích. V podstatě by se dalo říci, že interiéry pěkně okoření. Nejde však jen o zařizování interiérů, ale je lákavá obzvláště pro pánskou a dámskou módu.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama