Úvod > bydlení > Dívčí pokoj v podkroví

Dívčí pokoj v podkroví

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Alax, Egger, Massive
Dívčí pokoj v podkroví

Zařizování dětských a studentských pokojů je velmi individuální záležitost. Celkový koncept musí vycházet nejen z věku a pohlaví dítěte, ale i z jeho naturelu a také jeho přání. Nový obyvatel, pokud to ještě není batole, by se měl na výběru zařízení a barev částečně podílet, určit si oblíbené barvy a motivy apod. a vyloučit ty, které mu vadí.

 

 

Tak tomu bylo i v tomto ukázkovém návrhu, který je určen pro desetiletou slečnu. Místnost je relativně velká, nevýhodu však představuje zkosený strop, který velmi limituje dispoziční řešení.

 

 

Pracovní stůl má místo pod střešním oknem a pohled od něj je přímo na dveře. Za ním je pak praktická knihovna, která má dole místo na velké boxy. V této části najdeme také vestavěnou skříň, jež se skládá ze dvou částí. Jedna je klasická rovná, druhá kopíruje tvar zkosení stropu.

 

 

Lůžko se nachází také pod zkoseným stopem. Aby nebylo v té nejnižší části, je od stěny odsazeno pomocí vestavěné skříňky, která má z jedné části dvířka a z druhé volné regály – zastává tak funkci nočního stolku. Ve skříňce je navrženo dokonce bodové osvětlení a otvory na elektrické zásuvky. Pod vlastním lůžkem se nachází druhá spací plocha, která je na kolečkách a dle potřeby se vysune.

 

 

U dveří stojí věšák, z druhé strany pak komoda a u ní rozkládací křesílko s lampou. Hodit se bude i nástěnka, kterou najdeme nad komodou.

 

 

Barevnost interiéru je založena na kombinaci teplého šedého odstínu s krémovou. Tuto neutrální dvojici doplňuje oranžová, kterou najdeme na některých stěnách a doplňcích. Kdyby časem tato barva slečnu omrzela, dá se jednoduše nahradit jinou – stačí pouze nově vymalovat, sejmout samolepící dekorace ze skříně a stěn a vyměnit pár doplňků.  

 

 

Solitéry, jako je například křeslo a lampa, jsou zvoleny v neutrálních barvách. Výraznější oranžovou najdeme na extravagantním plastovém lustru, věšáku či stolní lampě u lůžka.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama