Úvod > bydlení > Než přijede návštěva…

Než přijede návštěva…

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Freshome, SXC
Než přijede návštěva…

Pozvali jste na pár dní k sobě domů či na chatu, chalupu… přátele nebo kamarády vašich dětí? Aby se taková návštěva u vás cítila jako doma, měli byste se na ni řádně připravit.
 
1. Nabídněte jim samostatné spaní
Ideální je, pokud můžete hostům poskytnout samostatný pokoj. Asi netřeba zmiňovat to, že by měl být řádně uklizený s čistě povlečenou postelí. Zapomeňte na prachové peřiny po babičce. V letním horku by takové spaní bylo spíš za trest, nehledě na to, že se mezi vašimi hosty může vyskytnout také alergik. V současné době jsou na trhu k dostání různé přikrývky i polštáře doslova za pár korun, které se navíc dají po takovém použití vyprat.  
 
Pro krátkodobé přespání postačí na svršky tzv. němý sluha. V případě např. týdenního pobytu je vhodné nabídnout alespoň část skříně pro uložení oblečení.  
Pro děti bude zážitkem společné spaní, ať již v dětském pokoji nebo ve stanu na zahradě.

 

 

2. Koupelna s toaletou
Té byste měli obzvlášť věnovat pozornost. Čistota je samozřejmostí, ale nezapomeňte ani na příjemnou interiérovou vůni, aby se v těchto prostorách hosté necítili nějak nepatřičně… Pozorné bude, pokud jim připravíte ručník a mycí prostředky. (Mýdlo by pochopitelně mělo být v hygienickém tekutém balení.)
Není výjimkou, že v některých větších domech či bytech jsou dvě toalety a koupelny, případně sprchový kout. V takovém případě nechte jedny vyhrazené pouze návštěvě. Rozhodně se neurazí, že ji separujete, naopak ocení nabídku soukromí.

 

 

3. V kuchyni
Je vhodné předem zjistit, a to především u dětí, jaké mají vaši hosté stravovací návyky. V případě, že vám to nepodaří, volte jídelníček takový, abyste uspokojili každý mlsný jazyk. To, že přijede návštěva, neznamená, že musíte vytáhnout památeční servis po babičce. K večernímu grilování si klidně vypomozte, obzvlášť při větší společnosti, barevným plastovým nádobím. Pro menší děti jsou vhodné i plastové hrníčky případně skleničky z nerozbitného skla. Obstarejte si včas dostatečný počet židlí, a to jak do interiéru, tak na zahradu. Pro případ deště, kdy nebudete moci grilovat venku, je dobré mít také variantu i pro pohoštění ,,uvnitř“. 

 

 

4. Úklid ano i ne…
Tomuto poněkud šalamounskému nadpisu předchází zkušenost, kdy hostitelé hned na uvítanou prohlásili, nás berou jako rodinu a nikoli návštěvu, takže neuklízeli. Nejenom, že si nebylo kam sednout, ale opřít se např. o kuchyňský stůl znamenalo nalepit si na rukávy jídelníček z předcházejícího týdne…  Jiná zkušenost z nás naopak málem udělala neurotiky, protože jsme se báli i kousnout do chleba, aby nám neupadl drobeček, jak bylo dokonale vyšůrováno.  Platí tedy, před příjezdem návštěvy je třeba utřít prach, vyluxovat, vytřít a uklidit osobní věci jako poházené oblečení, apod. ze společenských prostor. Přátelé by měli vnímat pohodovou atmosféru a nikoli si připadat jak na návštěvě v hygienické stanici. 

 

 

4. Zábava
I když to bude znít trochu divně, je vhodné si připravit pro hosty, malé i velké, program.  Jestliže za vámi kamarádi dorazí na chalupu poprvé, naplánujte výlety do okolí, koupání, případně si zjistěte, zda se blízko vás nekoná nějaký letní kulturní program. V letním období je připravuje téměř každý region.  Je dobré mít variantu i pro deštivé dny, protože jak známo, letní počasí bývá zcela nevyzpytatelné. Záchranným pásem mohou být karty a všelijaké další společenské hry. Děti ocení malování všeho druhu a samozřejmě klasické hračky.  

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama