Úvod > bydlení > Doplňky k vínu, se kterými budete IN

Doplňky k vínu, se kterými budete IN

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: marpoint.cz, kuchynskedoplnky.cz, praktickakuchyne.cz, iluxurylife.cz, vsedobytu.cz, seznamzbozi.cz, vacuvin.cz, norimex.cz, azvino.cz, fiskars-online.cz
Doplňky k vínu, se kterými budete IN

V minulých článcích jsme vybírali ta nejlepší vína pro každou příležitost. Dnes se zaměříme na doplňky, které vám usnadní jejich servírování a umožní vám vychutnat si víno stylově a se šarmem. Ušetří čas a některé z nich vás i pobaví. Všechny jsou navíc vhodným dárkem pro muže, a těch není nikdy dost.
 
Drop Stop
Určitě jste už řešili problém se stékajícími kapkami po nalití vína z láhve. Krkolomně se dá tento problém řešit utěrkou či papírovým ubrouskem. Profesionálové ale používají jednoduchá kolečka z metalfolie, která slouží jako nálevka. Pod obchodním názvem Drop Stop se prodávají zpravidla po dvou kusech, po stočení se vloží do hrdla lahve a se stékajícími kapkami je konec. Po použití se omyjí pod tekoucí vodou a jsou připravené k dalšímu použití. Cena se pohybuje v řádech několika desetikorun.

 

 

Dalším řešením jsou plastové nebo kovové nálevky, které se vloží do hrdla láhve a pokud se vám nepodaří zkonzumovat celý objem, dají se opatřit i zátkou.

 

 

Chladící návleky
Už jsme se naučili ty správné teploty, při kterých mají být vína podávána. Udržet jejich teplotu v místnosti je ale složitější. Pro tyto účely poslouží tzv. chladící návleky, které udrží stabilní teplotu po celou dobu konzumace. Vyrábějí se z různých materiálů a v rozličných vzorech a díky těmto „oblečkům“ bude vaše láhev vína vždy IN.

 

 

Chladič na víno
Pokud se nerozhodnete pro termoobal, možná vaše volba padne na chladiče na víno, vyráběné zpravidla z nerez oceli, nebo chladící karafu. Výhodou je stabilita láhve, zejména, pokud víno konzumujeme ve venkovním prostoru, a aktivní chlazení objemu pomocí ledu. Chladící karafy, naplněné gelem, můžeme vložit do mrazáku a po vyjmutí do nich přelít víno. Do 5 minut je nápoj vychlazený a teplotu si udržuje minimálně 2 hodiny. Dají se použít opakovaně, jsou nerozbitné a nezávadné při styku s potravinami.

 

 

Party přísavky na sklenice
Ve větší společnosti se při použití stejných sklenic stává, že se promíchají. Rozpačité pohledy a hledání své skleničky vyřeší party přísavky na sklenice. Barevní panáčci se přisají na vaši sklenici, ze které se už nikdo omylem nenapije.

 

 

Vakuová pumpa na víno
Tuhle šikovnou pomůcku oceníte ve chvíli, kdy vám zůstane v láhvi zbytek vína. Pomůcku nasadíte na hrdlo a s její pomocí vysajete vzduch, který dovnitř během otevření pronikl. Víno si tak podrží svou kvalitu a chuť až do doby, než je zcela zkonzumujete.
Nabízí se v mnoha barevných variantách, nejčastěji v černé, červené, bílé a nerez.

 

 

Podtácek na láhev
Zabraňuje nežádoucím kruhům na nábytku a zajišťuje její lepší stabilitu. Použitý materiál – guma – zajišťuje dobré přilnutí k láhvi a dá se použít na většinu vín o objemu 700 – 750 ml.

 

 

Co říci závěrem, možná jen to, že víno si můžeme vychutnat, jen když se k němu dostaneme. Základem je proto kvalitní vývrtka, která šetří vaši sílu a padne do ruky. Na zdraví a zase někdy příště u vína!odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama