Úvod > bydlení > Dětský pokoj kvete barvami

Dětský pokoj kvete barvami

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Publikováno v titulu Chatař a chalupář | Ročník 2005 Číslo 8
Autor:    Foto Pavel Veselý, Michal Tvrz, archiv firem a redakce
Dětský pokoj kvete barvami

Děti, hlavně ty menší, mají výrazné barvy kolem sebe rády, podněcují jejich aktivitu. Neznamená to ovšem, že jim musíme pořizovat hned celý barevný pokoj. Někdy úplně stačí doplnit barevně a tvarově střízlivý nábytek jedním, dvěma pestrými kousky, k tomu přidat pár barevných doplňků.

V tom se mohou vyřádit tatínkové a dědečkové kutilové, zapojit se můžou i starší děti. Ze staré skříňky vykouzlíme pomocí štětce, barev a nových úchytek sladce růžový prádelník pro malou slečnu, ze sektorové skříně vznikne modro-bílá námořnická pro syna. Ti odvážnější se mohou pustit i do výroby nového nábytku, jemuž dají například stylizovanou podobu oblíbeného zvířete nebo předmětu. Úložné prostory na hračky a podobné věci lze řešit barevnými papírovými krabicemi nebo hezky omalovanou truhlou. Leccos pojmou i textilní kapsáře.

V pokoji by neměl chybět ani pracovní stolek, který malí i větší obyvatelé využijí pro různé činnosti i o víkendech nebo prázdninách. Děti určitě uvítají vedle klasického vybavení i nějaký netradiční kousek. Může to být například závěsná houpací sedačka nebo síť, ve kterých se dá při pohupování příjemně snít, číst i odpočívat. Na výběr jich je mnoho typů, v různých materiálech, provedeních i barvách. Nebo tzv. fatboy, který si určitě oblíbí menší děti, teenageři, ale i dospělí. Je to kulatý menší či větší polštář nebo „pytel", naplněný pevnými polystyrénovými kuličkami. Fatboy si můžeme sami tvarovat do různých podob, vhodných pro sezení i odpočinek vleže, na druhé straně se přizpůsobí našemu tělu a umožňuje tak zdravé sezení.

Oříškem je někdy v menším pokoji spaní pro dva a více sourozenců. Často se to řeší palandami. Pokud není strop dost vysoký, nedáváme postele přímo nad sebe, ale tak, aby se překrývaly jen částečně, aby nad hlavou zůstal dostatečný prostor. Jinou možností jsou výsuvné postele, anebo samostatné postele, ale ve větší výšce než je běžné a úložné prostory v podobě zásuvek a skříněk najdou místo pod nimi.

V dětském pokojíčku najde místo i řada různých doplňků - i ty mohou mít veselou a barevnou podobu, ale samozřejmě se nic nesmí přehánět. Výzdobu (plakáty, obrázky apod.) můžeme s dětmi prodiskutovat, ale konečné rozhodnutí bychom měli nechat na nich.              

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama