Úvod > bydlení > Jak na mini kuchyň s obývacím pokojem

Jak na mini kuchyň s obývacím pokojem

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Thermofix, Palnas
Jak na mini kuchyň s obývacím pokojem

Malé až mini prostory jsou při zařizování jedny z nejkomplikovanějších. Ideální je, když se vyřeší koncepčně a najednou, než postupnými úpravami, které jsou v podstatě jen takovými „záplatami“. Jedním z nejčastějších prohřešků bývá málo úložného prostoru a hromadění zbytečných věcí. Dalším bodem, který lidé často opomíjejí, je jídelní stůl. Bývá nahrazován pouhým konferenčním stolkem a v místnosti dominuje zbytečně velká sedací souprava. Tak tomu bylo v původním stavu následujícího bytu, který jsme nově navrhli.

 

 

Kuchyně byla v původním stavu velmi malá a nedostačující. Rovněž zde chyběla myčka, kterou si paní domu již dlouho přála. Tato část byla také oddělena od ostatního prostoru částečnými příčkami, které jsme doporučili zbourat – nebyly nosné.

 

 

Kuchyňskou sestavu jsme navrhli do praktického tvaru „U“. Myčka je hned z kraje, následuje dřez a v další části jsou úložné prostory a varná deska. Odtah z digestoře vede do komína, který je hned vedle varné desky. Ve vysokých skříních našla místo pečící trouba – dali jsme ji do výšky, aby byla manipulace pohodlnější. Majitelka je před odchodem do důchodu a každé ulehčení práce jen vítá. Vedle je pak místo na menší vestavěnou lednici. Velkou manželé nepotřebují.

 

 

Dřezová skříňka je pod okny, kolem oken jsme navrhli odkládací poličky, které se budou v malém prostoru jistě hodit.

 

 

Aby byl v kuchyni dostatek úložného místa, pokračují horní skříňky až do stropu. Tam se uloží sezónní věci – jako jsou vánoční a velikonoční dekorace, formičky, prostírání atd.

 

 

Televize stála nyní v rohu místnosti. Pro lepší pohodu při jejím sledování jsme ji umístili do středu stěny na otočný a vysouvací držák. V tomto místě se nachází také výklenek, který jsme využili na poličky, kam se mohou dát další elektro přístroje.

 

 

Pohovka se oproti stávajícímu stavu zmenšila. Pro dva lidi však bude zcela dostačující. Nad ní najdeme jako dekoraci stěny světelný obraz, který menší a tmavý prostor pomůže prosvítit. Co se týče barev, zaměřili jsme se na světlé a neutrální odstíny, které doplňuje kukuřičná žlutá na spodních skříňkách kuchyně a pomerančová oranžová. Ta se objevuje na obkladu a doplňcích.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama