Úvod > bydlení > Dámská ložnice s šatnou – osobitý budoár

Dámská ložnice s šatnou – osobitý budoár

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Kare, Mhome.cz
Dámská ložnice s šatnou – osobitý budoár

Atypické prostory a specifické přání budoucích obyvatel si často žádají netradiční řešení. Tak tomu bylo i v tomto případě. Ložnice se nachází ve velmi starém bytě, kde jsou vysoké stropy a velké výklenky u oken.

 

 

 

Přáním budoucí obyvatelky bylo vytvořit čistě dámskou část, kde bude větší lůžko pro jednu osobu a hlavně šatna, která je od mládí jejím tajným snem.

 

 

Protože je místnost relativně malá, oddělili jsme část na ukládání ošacení a spací prostor od sebe pouze závěsem, který končí ve výšce dvou metrů. Tím se prostor zcela neuzavře a bude působit stále vzdušně. Za závěsem v šatně najdeme řadu se šatní tyčí, která je ukončena ještě věšákem. Na užší části jsou praktické háčky a na stěně jsou ukotveny police, které mají díky odskoku ve stěně různou hloubku. Dále pokračují opět šatní tyče, jež si paní domu velmi žádala. Na této stěně je v horní části ještě zavěšená skříň s bílými dvířky. Vede až do stropu a mohou se sem uložit sezónní a méně používané věci.

 

 

Lůžko je opatřeno čalouněným čelem. Dá se o něj tedy pohodně opřít a večery trávit s knihou. Aby místnost působila honosně a v podstatě jako dámský budoár, je na stěně za lůžkem aplikována tapeta s výraznějším vzorem. Protože si majitelka nepřála nic konvečního, je z jedné strany lůžka moderní závěsný stolek a z druhé klasický kulatý na jedné noze – každý v jiné barvě. Také lampičky jsou zcela odlišné.

 

 

Okno ve výklenku je dekorováno závěsem v barvě, která se objevuje i na tapetě. Tento modrý odstín doplňuje žlutá, tou bude výklenek vymalován. V podobné barvě je také komoda, která by měla mít výraznou patinu.

 

 

Závěs mezi oběma prostory jsme zvolili v krémové a modré barvě. Textilie se budou střídat a tvořit tak pruhy.

 

 

V tomto pokoji se klade velký důraz i na doplňky. Zrcadlo bude ve stříbrném výrazném rámu. Komoda má kromě patiny i historizující úchytky a profilované prvky.

 

 

Protože se zde bude ukládat velké množství doplňků, neměl by chybět věšáček na šperky a dostatek osvětlení. V hlavní části centrální svítidlo a v místě šatny další bodové osvětlení.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama