Úvod > bydlení > Kombinace dvou stylů

Kombinace dvou stylů

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Laurens, Romotop
Kombinace dvou stylů

Často se stává, že se při zařizování interiérů nemohou partneři shodnout na stylu interiéru. Někdy je to oříšek, který nelze rozlousknout, ale jsou i případy, kdy jdou styly zkombinovat a vytvořit tak zajímavý až eklektický interiér.

 

 

To se stalo i v následujícím případě, kdy pán měl představu o moderním nábytku a jeho manželka inklinovala k historizujícím prvkům. Nedokázali se na výběru zařizovacích solitérů ani barevnosti shodnout a tak se obrátili na nás.

 

 

Po konzultaci byla jasná barevnost. Výhodou bylo, že manželé neměli jednotlivě představu o barvách a shodli se na tom, že místnost má působit útulně, tedy v teplých odstínech. Požadavkem ze strany klienta byl pouze kamenný obklad a umístění krbových kamen v prostoru u komína. Paní si zase přála použít původní pohovku, která se vymění za novou až časem. To byly jediné, ale zásadní limity při dispozičním řešení.

 

 

Výmalbu jsme zvolili v kombinaci jemné korálově červené a tmavší krémové barvě. Nábytku je v pokoji poskromnu, takže si můžeme dovolit dekor tmavšího dřeva.

 

 

Abychom vyšli klientovi vstříc, navrhli jsme za krbová kamna obklad z pískovce, který barevně navazuje na tmavší krémovou výmalbu. Lze použít i tenké plátky například z ohebného pískovce. Obklad dále pokračuje i za pohovkou a zútulňuje interiér.

 

 

Pohovka je nyní krémová, do budoucna by však měla být z hnědé kůže, aby před obkladem a výmalbou pěkně vynikla.

 

 

Krbová kamna mají strohý vzhled a působí ryze funkčně. Tento design je zvolen záměrně, aby nerušil a nechal vyniknout ostatní prvky.

 

 

Pro paní domu jsme vybrali několik typů historizujících křesílek. Křesílko se stolkem by mělo stát v prostoru pod schody, kde jsme vytvořili „čtecí koutek“.

 

 

Aby byl poměr moderních a starých prvků v harmonii, doporučili jsme instalovat krásná litinová retro – otopná tělesa, která by v prostoru dominovala. Pokud nebudou chtít klienti do těchto těles investovat, doporučujeme přetřít stará původní, také litinová, a doplnit je originálními kohoutky a uzávěry. Tělesa by se neměla schovávat za závěs či záclonu, ale měla by v pokoji vyniknout. 

 

 

 

Celkové řešení nadchlo oba klienty: je útulné, moderní a přitom s prvky z doby minulé.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama