Úvod > bydlení > Kupujeme vodovodní baterii

Kupujeme vodovodní baterii

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    
Kupujeme vodovodní baterii

Před nákupem vhodné koupelnové baterie se musíme nejprve rozhodnout, který typ baterií potřebujeme, jestli vanové, umyvadlové, dřezové nebo bidetové.  Máme-li už jasno, je před námi volba, jaký typ nám bude nejlépe vyhovovat -zda baterie kohoutkové,  pákové nebo termostatické. 

Vodovodní baterie jsou u nás k dostání ve dvou standardních rozměrech, a to 100mm a 150 mm. Jejich ceny se pohybují od pár set korun až k několika desítkám tisíc – záleží zejména na kvalitě provedení a použitém materiálu. Na vrcholu pomyslné pyramidy jsou vpravdě designové baterie. Mezi ty patří např. výrobky firem Zazzini či Flaminia. Kdo po nich zatouží, musí se připravit i na vyšší cenu. Ta odpovídá tomu, že bývají  doslova malým uměleckým dílem. Mezi těmito designováni kousky najdou své favority i nostalgičtí vyznavači staré klasiky- a to v oblasti Retro kohoutků,  především u renomovaných německých a italských značek Grohe či Zazzeri.

Současná nabídka na trhu nás ale snadno přesvědčí o tom, že i výrobky z nižší či střední cenové třídy mohou v komfortu užívání směle konkurovat produktům nejvyšší cenové kategorie. Renomovaným značkám jako Paffoni a Fonte totiž v poslední době vyrostli draví konkurenti – mezi ty se řadí i značky Opera a Balletto od firmy Madal Bal. Jde o směšovací pákové baterie střízlivé funkčnosti a jednoduchého ovládání. Systém směšování zajišťuje kartuše, jejímž pohybem se mění teplota a množství vody. Běžný průměr kartuše je 35mm a právě na její kvalitě závisí navíc také životnost baterie. Baterie Opera disponují kartuší o průměru 40 mm, která  zaručuje komfortní a plynulé změny teploty a množství vody. Tento výrobek na jedné straně představuje produkt nižší a střední cenové třídy, na straně druhé ale výrobce garantuje vysoce nadstandardní sedmiletou záruční dobu. Batrie Opera kromě toho zaujmou i misálním cenovým  rozdílem mezi chromovým a vyhledávaným matným provedením.

Mnozí z nás při nákupu vodovodní baterie přemýšlejí nejen nad funkčností a cenou, ale také nad ekologickým aspektem. V takovém případě nám Madal Bal vychází vstříc svými ekologickými termostatickými bateriemi Balletto. Jejich úspornost je daná tím, že požadovaná teplota vody se snadno nastaví před samotným spuštěním. Díky zabudovanému termostatu dochází u těchto typů baterií ke smísení vody na požadovanou teplotu během několika málo vteřin a výrazně se tak snižuje spotřeba vody.Termostatické baterie navíc disponují bezpečnostní pojistkou proti opaření, která je nastavena na 38 °C, přičemž teplotu lze podle potřeby měnit i během používání, a to s přesností na jeden 1°C. Dojde-li k výpadku studené vody, termostat se zcela uzavře a ani tehdy tak nehrozí opaření horkou vodou. Obsluha termostatických baterií je velmi jednoduchá, představují tak optimální řešení pro vany a sprchy a jsou vhodné zejména pro domácnosti s dětmi.

Baterie značky Balletto zachovává všechny standardní technické parametry, pyšní se navíc pětiletou zárukou a bezkonkurenční doporučenou maloobchodní cenou 1500 Kč za baterii. (Ceny obdobných termostatických baterií se standardně pohybují okolo čtyř až pěti tisíc korun – např. Nobili).

Tyto výrobky jsou k dostání ve firemních prodejnách Madal Bal  v Praze a v dalších regionech:

 • Rytířská 22, Praha 1
  telhttp://www.zivotnistyl.cz/admin/fax 224 210 841
 • Vinohradská 138 (Flora), Praha 3
  tel. 272 735 486
 • Kounicova 19, Brno
  telhttp://www.zivotnistyl.cz/admin/fax 541 246 969
 • Lannova tř. 195/32, České Budějovice
  telhttp://www.zivotnistyl.cz/admin/fax 387 982 393

Další info na www.madalbal.cz .  NEPŘEHLÉDNĚTE - probíhá soutěž o výrobky MADAL BAL >
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama