Úvod > bydlení > Pestrobarevný obývací pokoj

Pestrobarevný obývací pokoj

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Alax, Thermofix, Eijffinger
Pestrobarevný obývací pokoj

Nedávno jsme si prohlédli návrh ložnice, která je zařízena v duchu dámského budoáru a také kuchyni v netradičním stylu, mezi těmito dvěma místnostmi se nachází malý obývací pokoj, jež si ukážeme tentokrát.

 

 

Barvy a styly jsou v celém bytě propojené. I když je každá místnost na první pohled rozdílná, barvy se vzájemně prolínají. Fuchsiová je nejvýraznější v kuchyňské lince, zde se objevuje pouze jako doplňková. V ložnici zase převládá světle modrý odstín, který jsme v tomto pokoji použili na potahu pohovky. Na největší ploše je zde žlutá. Je to z toho důvodu, že pokoj je malý a kvůli stromům před okny se sem dostane málo slunečních paprsků. Žlutou najdeme v malé míře i v kuchyňské části – ve výklenku u jídelního stolu, a také v ložnici – na nábytkových solitérech. 

 

 

I když je místnost malá, vešla se sem rozkládací pohovka, takže návštěva bude mít kde přespat.

 

 

Za pohovkou se nachází přes celou stěnu knihovna. Majitelka si ji přála z větší části otevřenou. Uzavíratelná dvířka jsou pouze na dolních regálech. Knihovna je navržena v bílé barvě. Ideálně z bílého drásaného masivního dřeva nebo dýhy. Jako levnější alternativa přichází v úvahu lamino.

 

 

Televizní stolek je mobilní - na kolečkách, aby se dala dispozice v případě potřeby trochu upravit.

 

 

Vedle okna jsme postavili křesílko, pod ním leží dekorativní kusový koberec. Z boku okna pak stojí dvě komody – úložného prostoru v malém bytě není nikdy dost. Komody jsou bílé v kombinaci s tmavším dekorem dřeva, který se objevuje již na televizním stolku. Bylo třeba dodat tmavší odstín, aby se interiér trochu „uzemnil“.

 

 

Žlutá na stěnách není výmalba, ale jemná plastická tapeta. Tento odstín najdeme i ve výklenku, kde kontrastuje s fuchsiovým závěsem.
Na stropě by neměl chybět výrazný lustr – ideálně s křišťálovými ověsky.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama