Úvod > bydlení > Objevte mobilní nábytek – díky kolečkům přestěhujete i piano

Objevte mobilní nábytek – díky kolečkům přestěhujete i piano

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: largescreentvguide.com, luxecoliving.com, homeincast.com, ease.ie, kovaniprotruhlare.cz
Objevte mobilní nábytek – díky kolečkům přestěhujete i piano

Stěhování nábytku je neodmyslitelně spjato se spoustou dřiny a menších, či bohužel často také větších úrazů. Vzhledem ke všem nepříjemnostem při přenášení těžkých a neforemných břemen lidé raději pro nejtěžší kusy, mezi něž patří například pohovka, skříň či postel, zvolí umístění v bytě jen jednou tak, aby se při troše štěstí nemuselo s nábytkem už nikdy hnout. Dnes se však stále častěji můžeme setkat s užitečným „vylepšovákem“ v podobě koleček, díky nimž lze i ten nejtěžší nábytek bez potu, zlámaných končetin a slz relativně snadno přesunout.
Díky výše zmíněnému tak získáte mnohem flexibilnější využití společných prostor, z obývacího pokoje se tak může stát kinosál stejně rychle jako taneční parket pro rozdováděné přátele. Změna je život a ani nábytku není souzeno na věky věků setrvat na stejné pozici.

 

 

Kde se s kolečky setkáte?
S kolečky se dnes nejčastěji setkáte u nábytku, který by měl být již ze své podstaty využití mobilní. Ponechme stranou kancelářské židle, s nimiž jsou kolečka neodmyslitelně spjata. Výrobci dnes běžně přidávají kolečka také ke konferenčním stolkům či televizním skříním. Nábytek určený pro domácí elektroniku, jako televizor, domácí kino, audio soustava či různé multimediální přehrávače, by měl být mobilní, neboť budete potřebovat čas od času manipulovat s hojnou kabeláží, která se v drtivé většině případů připojuje ze zadních stran zařízení. Stejně tak při úklidových pracích, jako je mytí oken či utírání prachu, považujeme za vhodné mít možnost s nábytkem nesoucím elektroniku snadno manipulovat.

 

 

Kolečky mohou být vybaveny taktéž pohovky a křesla, další běžná součást obývacích pokojů. Díky pojezdovým systémům budete moci místnost rychle přeorganizovat, například pro početnější návštěvu. Do běžné výbavy dnešní digitální zábavy patří taneční podložky či video hry ovládané pohybem vlastního těla. Při podobných aktivitách je taktéž vhodné z důvodu ochrany zdraví i svého okolí překážející nábytek přesunout do méně exponovaných míst.

 

 

Dalším žhavým adeptem pro montáž koleček jsou servírovací stolky, díky nimž můžete chutné pokrmy připravit řádně v kuchyni a následně je bezpečně převézt do jídelny či na verandu. Výjimkou nejsou ani mobilní skříně na oblečení či komody, avšak cena takového nábytku je pochopitelně ve srovnání s běžnými kusy vyšší.
 
Když se s kolečky nesetkáte aneb udělej si sám
Pakliže vás odrazuje vyšší cena některých kusů nábytku opatřených kolečky, ale přesto byste rádi využili výhod mobilní domácí výbavy, nezoufejte. Svůj stávající nábytek můžete kolečky opatřit i sami. V online obchodech i „kutilských“ kamenných prodejnách můžete zakoupit samostatná kolečka rozličných velikostí, materiálů a využívající různé druhy přichycení k nábytku. V závislosti na typu nábytku, k němuž budete kolečka připevňovat, volte buď výrobky opatřené jediným čepem se závitem či narážecím čepem nebo běžně hliníkovou plochou s prolisy určenými pro jeden a více vrutů.  Myslete také na možnost fixace nábytku. Mobilita totiž někdy může být na škodu, především tehdy, když se opřete o stůl v domnění, že se ani nehne. Běžné řešení zde představují kolečka s manuálními pákovými brzdami.

 

 

Při výběru je taktéž nutné myslet na povrch, po němž se bude často poměrně hmotný nábytek pohybovat. Příliš malá a tvrdá kolečka by vám mohla nadělat rýhy do plovoucí podlahy, měkká kolečka na koberci s dlouhými chlup by se zase nemusela otáčet. Zjednodušeně se můžete řídit pravidlem říkajícím, že na tvrdý povrch se hodí měkká kolečka a naopak. Na již zmíněnou plovoucí podlahu je tak vhodné využít kolečka vyrobená z pryže či měkkého plastu. Na koberec můžete klidně volit kovová či skleněná kolečka.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama