Úvod > bydlení > Svérázná kuchyně s jídelnou

Svérázná kuchyně s jídelnou

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Baumatic, Jafar, kov-art.cz
Svérázná kuchyně s jídelnou

Interiéry ve starých historických budovách mají své kouzlo. Dýchá z nich sama o sobě zajímavá atmosféra. Tu můžeme ještě podpořit netradičním zařízením interiéru. Vše však záleží na budoucím uživateli. Důležité je, aby se zde cítil dobře – tedy opravdu jako doma.

 

 

Nekonvenčně řešený je i následující interiér. Požadavkem byla kombinace různých stylů a materiálů i použití výraznějších barev. Měla by se zde objevit měď, protože budoucí majitelka si přeje vystavit sadu měděného nádobí. Místnost je sama o sobě velmi netypického tvaru, okna jsou v hlubokých výklencích s parapetem velmi nízko, samozřejmostí je vysoký klenutý strop.

 

 

Místnost má sloužit jako kuchyně a jídelna. Není však příliš velká a proto bylo třeba přistoupit k velmi atypickému řešení. Paní domu navíc ráda a hodně vaří, takže opravdu nestačila „mikrovlnka a varná konvice“.

 

 

Abychom mini kuchyni trochu zvětšili, vytvořili jsme poloostrůvek s varným centrem a troubou ve spodní části. Získali jsme tak nejen pracovní plochu, ale i úložný prostor. Protože do této části zasahuje okno, umístili jsme pod něj kontejnery do výšky parapetu a nad ně zdvihací desku, která bude sloužit jako pracovní – převážně na odkládání. Tím se nenaruší výhled ven a při „velkém vaření“ bude dostatek místa. Jídelní stůl tvarem kopíruje výklenek, kam je zapuštěn, nad ním jsou ještě mělké poličky, kde budou různá ochucovadla apod.

 

 

Abychom docílili kombinaci stylů, použili jsme do kuchyně etno komodu, kterou si paní domu vyhlédla. Vedle pak stojí mělká skříň na potraviny v bílé barvě s rámovými dvířky. Výplň je zhotovena ze světlého dřeva.

 

 

Původní místo na kuchyňskou linku, kde byly i rozvody, je velmi malé. Zde nyní stojí vestavěná lednice, jejichž dvířka jsou vyrobena ze dřeva, dále myčka a dřezová skříňka. Horní skříňky si majitelka přála nahradit poličkami.

 

 

Protože zde bude zavěšeno měděné nádobí, vybrali jsme pečící troubu s povrchem mědi a k tomu sladili na zakázku vyráběné úchytky. Ani vodovodní baterie není běžná, ale kopíruje styl celé kuchyně.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama