Úvod > bydlení > Co na stěny v koupelně?

Co na stěny v koupelně?

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Litokol, Corian, Ccplaza.net, Ijoos.com, Interiorhunter.com, Murawall.info, Nccdn.net, S-zomastudio.com, Jbnaglestoneandtile.com
Co na stěny v koupelně?

Obložit koupelnu keramikou až do stropu už není takovou samozřejmostí, jak tomu bývalo kdysi. Kromě toho, že nabídka a výběr keramických obkladů a dlažby je až nespočetný, na trhu se objevuje i řada jiných materiálů, které lze použít.
 
Keramika
Když už je řeč o keramice, na chvilku se u ní zastavíme. Nejenže lze volit mezi mnoha a mnoha dekory, ale také mezi složením materiálu a rozměry. Pokud chcete mít snadnější údržbu, volte raději velko formátové – snížíte tím množství spár. Také se zaměřte na pojem rektifikace či kalibrace, což znamená seříznutí na přesný rozměr a ostrou hranu. Tato technologie nám zabezpečí při dobré montáži minimální spáru kolem 2 mm. Náročnější na údržbu je pak mozaika, ze které však lze vytvořit i úžasné obrazce na míru. 

 

 

Kámen
Pokud chcete, aby koupena vypadala opravdu nadčasově, elegantně a třeba i honosně, zaměřte se na kámen. Nádherně bude vypadat obklad z mramoru nebo i z jiných druhů kamene. Cena se vždy odvíjí od konkrétního druhu. Stejně jako z keramiky, i z tohoto materiálu můžeme mít mozaiku. Ta se nejčastěji používá v pásech jako doplněk než na celé stěny. Pokud chcete něco extravagantnějšího, zaměřte se na oblázky či hrubé neopracované kusy, které jsou však náročnější na údržbu.

 

 

Sklo
Do moderních až futuristických interiérů se hodí obklad ze skla. Ten je možné použít na všechny stěny. Na výběr je mnoho barev ze vzorníku RAL. Kdo chce, lze si nechat na sklo natisknout i grafiku nebo foto motiv. V případě instalace skla je náročná montáž a zaměření, proto je raději přenechte opravdovým profesionálům.

 

 

Stěrka
Milovníkům minimalismu doporučujeme omyvatelné stěrky. Ty se dají opět realizovat v mnoha odstínech i technikách. Nejčastěji se používá typ Pandomo nebo Litokol. Tyto materiály však nemusíme použít do celé koupelny, ale mohou být jen na některých stěnách, doplněné právě o mozaiky či jiné výraznější prvky.

 

 

Dřevo
Pravé dřevo v koupelně už není žádné tabu. Stačí vybrat správné, dobře vysušené dřeviny či typy se speciálními povrchovými úpravami. Můžeme použít jak palubky, tak i mozaiky apod.

 

 

Umělý kámen
Moderní materiály typu Corian, Hi-mac, Polyston a podobně nejsou jen záležitostí pracovních desek v kuchyních. Lze z nich vyrobit samozřejmě i umyvadlo nebo obklady. Zde se kreativitě meze opravdu nekladou, ty jsou jen ve finančních rozpočtech.odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama