Úvod > bydlení > Chytré úložné systémy

Chytré úložné systémy

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Apartmenttherapy, net, Dwell, Desireempire, Amazon, Newageproducts, Ikea
Chytré úložné systémy

Nastala podzimní sezóna a to znamená, že bude nutné uschovat sezónní věci. Kola, dětské bazény, grily, ale i oblečení – to všechno musí zmizet z dohledu. Přinášíme několik tipů, jak toto vybavení efektivně uklidit. Tedy tak, aby nepřekáželo…
 
Jestliže máte menší byt, do kterého kolo nebo gril úspěšně neschováte, a zároveň jste z většího města, mohli byste využít služeb poskytovatelů soukromých skladovacích prostor. Na pronájmu menší kóje se můžete domluvit třeba se sousedem nebo s někým z rodiny.

 

 

Pokud však nechcete platit za poskytnutí výše uvedené služby, máte sklad tohoto typu příliš daleko od svého bydliště nebo prostě chcete jen nejprve vyzkoušet i další varianty, čtěte dál.
Podívejme se nejdříve na to, jak a kam v domě uložit kolo. Možná vás jako první nejspíše napadne, že kola bychom měli ukládat výhradně mimo obytné prostory – do garáže, do sklepa nebo v nejhorším případě i před dům, kde je ale ničí rez a ohrožují zloději. Následující obrázky vás ovšem mohou přesvědčit o tom, že i s kolem v obýváku nemusí vypadat interiér nijak prapodivně:

 

 

Je možné, že někteří z vás jezdí v létě surfovat k moři. V tom případě doma ale máte surfovací prkno, tedy další velkou věc, která většinu roku jen zabírá místo. I surf je však možné ukládat originálně a tak, aby zabíral jen nejnutnější prostor:

 

 

Rodiče, jejichž dítě v létě běhá celé dny po hřišti a hraje míčové hry (čehož je třeba si považovat, neboť je to v poslední době vzácnost), se mohou inspirovat a koupit nebo mu vyrobit třeba speciální poličku na sportovní pomůcky (zejména míče):

 

 

A nakonec se ještě podíváme na regálové systémy. Ty se totiž hodí na ukládání v zásadě čehokoliv. Můžete si vybrat kovové, plastové či klasické dřevěné regály všech druhů, barev a velikostí od renomovaných výrobců, případně si nějaký regál vyrobit sami. Není na tom nic těžkého. Regály lze kombinovat s různými typizovanými krabicemi a obaly, které vám zajistí pořádek, protože do nich můžete své věci třídit podle kategorií a zároveň bude vypadat celý prostor o něco lépe, než kdybyste na něm měli rozházené všechny věci na hromadě.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama