Úvod > bydlení > Kuchyně se stylovými doplňky

Kuchyně se stylovými doplňky

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Bella Rose, Jika, Alveus, Egger
Kuchyně se stylovými doplňky

Pokud chcete do bytu či domu, kde je kompletně zařízený interiér, pořídit novou kuchyňskou linku, měli byste dobře zvážit její zakomponování do interiéru jako celku. Linka by měla stylově i materiálově do konceptu zapadat, nijak ho nenarušovat, i když to bude zcela nová část. Myslete na to, když si budete novou linku vybírat sami. Pokud si necháte linku navrhnout v kuchyňském studiu, popište či ideálně přineste fotografie z ostatních částí bytu. V případě, že se obrátíte na bytového návrháře, měl by se zajímat nejen o vaše potřeby a požadavky, ale i o ostatní části bytu. Není to známkou jeho nepřiměřené zvědavosti, ale profesionality.

 

 

Zakomponování kuchyňské linky bylo i požadavkem v následujícím návrhu. Zadavatelé – starší manželský pár – měli byt vybavený z velké části historickým nábytkem po předcích. Nešlo jen o solitéry, ale i o doplňky a celkový styl. 

 

 

Původní kuchyně však do stylových prvků nepatřila a také neodpovídala ergonomickým a praktickým požadavkům. Byla poslední částí, kterou chtěla paní domu před důchodem  vyměnit. Při návrhu bylo třeba zohlednit nejen praktické požadavky, ale i estetické. Přáním bylo použití světlých odstínů i moderních materiálů, které by však harmonicky do interiéru zapadly.

 

 

Protože se v interiéru objeví řada původních doplňků – porcelánové dózy, servis a podobně, zaměřili jsme se také na výběr doplňků. Dřez by měl být bílý, keramický, doplněný o černou baterii se sprškou. V černém provedení jsou také úchytky i závěsný program.

 

 

Opomenout jsme nemohli ani zastínění, které je původně řešeno pouze nevzhlednými žaluziemi. Doporučili jsme přidat závěs k jedné stěně, který by místnost zútulnil.

 

 

Protože má zadavatelka řadu dekorativních talířů, navrhli jsme je instalovat jako nástěnnou dekoraci a vytvořit z nich dominantu prostoru.

 

 

Výběr lustru nad jídelním stolem i zdobných úchytek na příborníku patřil také do návrhu, aby byl každý detail řádně specifikován.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama