Úvod > bydlení > Čtyři trendy pro vánoce 2012

Čtyři trendy pro vánoce 2012

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto a zdroj: Messe Frankfurt, Christmasworld
Čtyři trendy pro vánoce 2012

Trendy a směry nenajdete jen v módě a interiérech, také vánoční dekorace mají své „in“ a „out“. Pro letošní rok byly vybrány následující čtyři, které byly prezentovány na vánočním veletrhu Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem.
 
SOFT CLOUD

 

 

Jemný ženský vzhled je plný lehkosti a transparentních materiálů. Převažují tlumené, přírodní odstíny: bílá, písková, šedo – hnědá, bledě fialová či meruňková. Čisté materiály jsou velmi citlivě zkombinované. Matné a křídové povrchy hrají prim. Převažuje šifon, organza a krajka. 
 
FANCY FOLK

 

 

V tomto trendu převažuje rukodělná práce, motiv květin až s náznakem kýče i vtipu. Hlavním heslem je ryzí příroda. Z barev patří do palety fuchsiová, makově červená, lesní zelená či blankytná modř. Základem je však šedá jako kámen či zlatavě okrová. Textura na materiálech je plná nerovností, barevné plochy se střídají s kůží a dřevem.
 
LATE NIGHT GLAM

 

 

Opulentní, smyslný a exkluzivní je další směr, který oslavuje život honosným způsobem. Barvy jsou intenzivní, teplé, někdy až mystické a exotické. Převažuje tmavě hnědá se švestkovou či modrou a černá jako kaviár. Objevují se i odstíny orchideje, mandarinky a chybět nesmí zlaté akcenty. Doplňkem se mohou stát křišťály, perly, kožešina i kůže. Materiály jsou jemné jako samet nebo satén.
 
COOL VIBRANCY

 

 

Heslo posledního trendu zní: Optimismus a nové probuzení. Použité materiály jsou jasné a kvalitní. Vzory jsou hravé, grafické, barvy se mohou překrývat. Z barev se objevuje zářivě bílá, slunná žlutá, smaragdová zelená či provokativní růžová. Do kontrastu se pak staví tmavá modrá. Často zde můžeme vidět zrcadlové plochy, sklo i plexi sklo, dále plasty, gumu, taft i kůži nebo jemnou vlnu.

 


Mohlo by se hodit


reklama