Úvod > bydlení > Zařiďte si (nejen) kancelář ve stylu steampunku

Zařiďte si (nejen) kancelář ve stylu steampunku

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: wikimedia, i.i.com, yankodesign, aparthmenttherapy, digsdigs, modvig, interiorholic, 4.bp.blogspot
Zařiďte si (nejen) kancelář ve stylu steampunku

Steampunk – styl fantazie, Julese Vernea a disneyovek může přijít i do vaší domácnosti. Pracujete-li z domu či potřebujete-li čas od času prostor ve vlastní pracovně, čtěte dále.
 
Steampunk je směr, který vznikl už v 19. století, tedy století páry. Aniž by to jeho iniciátoři tušili. Prosazovat se začal však až v 80. letech století dvacátého. Mezi nejzákladnější prvky steampunku patří dřevo, měď, mosaz, surová ocel i kožené doplňky. Steampunk v sobě kombinuje viktoriánskou éru s americkým divokým západem, fantasy světem pohádek i post-apokalyptickými sci-fi scénáři budoucnosti, v nichž je pára základním zdrojem energie, neboť všechny ostatní zdroje jsou již vyčerpány.
Je toho dost na jeden směr, nemyslíte? Troufáme si tvrdit, že je steampunk vzhledem ke svým vlastnostem a k době vzniku prvním existujícím postmoderním směrem.
Chcete-li začít se steampunkem, doporučujeme orientovat se na detaily – vaší kanceláři budou určitě slušet třeba tyto stylové hodiny.

 

 

Větší fandové steampunku vybavují svou kancelář i fantasticky vypadajícími počítači. Ty působí dojmem, jako by se poprvé objevily v románu Julese Verna 20 tisíc mil pod mořem, rozdílem je však to, že v jejich vnitřnostech je opravdu moderní technika. Ač nepředpokládáme, že by se mezi našimi čtenáři objevil až takový nadšenec, rozhodně stojí za to mrknout na následující inspirativní fotografie.

 

 

Rozhodnete-li se pro steampunkovou kancelář, možná nebudete chtít měnit hned všechno od základů. Na následující fotografii je vyobrazena téměř klasická kancelář, kterou ozvláštňují použité psací stoly a zejména pak oddělující přepážka v kombinaci kovu a dřeva.

 

 

Někoho však nápad na steampunkový interiér pracovny může nadchnout natolik, že se pustí do kompletní rekonstrukce. Výsledek může vypadat asi nějak takhle:

 

 

Ve steampunkovém stylu však nemusí být jenom kancelář. Prvky, které jsme zmiňovali výše v tomto článku i na fotkách, se dají přenést i do úplně jiné místnosti. Tento unikátní design můžete použít i v kuchyni či ložnici nebo také v koupelně. Podívejte se na následující tipy.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama