Úvod > bydlení > Tipy na elektronické dárky

Tipy na elektronické dárky

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: firebox.com, viettech.us, scanningpens.co.uk, cheapipodtouch.co.uk, 7.mshcdn.com
Tipy na elektronické dárky

Vánoce se kvapem blíží, a proto je třeba myslet také na obdarování svých blízkých. Přemýšleli jste třeba o tom, že byste jim pořídili nějakou elektroniku, případně výpočetní techniku?
Rozdělme si tento článek podle cenových relací, v nichž se potenciální dárky nacházejí. Začněme úplně nejníže, řekněme v cenách do tisícovky korun (řádově ve stokorunách). Zde se můžeme poohlédnout zejména po příslušenství pro mobilní telefony či počítače.

 

 

Co by vaši blízcí řekli na záložní nabíječku, která by třeba i ztrojnásobila kapacitu baterie jejich smartphonu nebo MP3 přehrávače? Takové nabíječky se cenově pohybují sice až do tisíců, ovšem jestli máte hluboko do kapsy, potěšíte vaše dospívající děti, ale i do práce cestujícího manžela rovněž levnějším modelem.
 
Baterie běžného telefonu má kapacitu mezi 1 500 a 2 500 mAh (miliampérhodin), přičemž nabíječka, ať už univerzální nebo určená pro konkrétní zařízení, zvládá většinou 4000 mAh a více. Nabíječku pak můžete nabít doma přes USB konektor vašeho počítače nebo z elektrické sítě, možné je také sehnat nabíječku, která funguje na běžné tužkové baterie.

 

 

Pokud se podíváme výše, řekněme v cenové relaci mezi jedním a třemi tisíci, nabízí se tady například externí disky. Úložiště dat není nikdy dost, a pokud váš člen rodiny vlastní svůj notebook, pak není co řešit. Velkokapacitní disk jej zcela jistě potěší. Volte ale nejlépe model podporující standard USB 3.0, který teoreticky zvládá asi 10x rychlejší přenos dat než běžný konektor USB 2.0. Pokud zainvestujete trochu více, můžete sehnat i pogumovaný disk odolný proti pádu a prachu, případně disk se softwarovým nebo hardwarovým šifrováním dat.

 

 

Ve stejných cenách nalezneme i „vychytávky“, jež na českém trhu nejsou moc dlouho – přenosné skenery. Ruční skenery se hodí například pro studenty, kteří nechtějí nebo nemohou tahat knihy z knihovny (například je kniha určena jenom pro prezenční výpůjčku). Takový skener nejenže uloží knihu do elektronického formátu, ale je často díky přiloženému OCR softwaru rozpoznat text a převést ho do podoby určené k dalšímu formátování.

 

 

Náročnější mohou svým blízkým k Vánocům koupit třeba dokovací stanici určenou pro jejich typ telefonu (nebo tabletu). Dokovací stanice je zařízení, které mobilní zařízení dobíjí a zároveň je schopno z něj přehrávat hudbu - její kvalita je pak většinou úměrná zainvestovaným financím. Dokovací stanice koupíte už za pár tisíc, ale výjimkou není ani luxus za desítky tisíc.

 

 

Pokud hodláte své blízké obdarovat opravdu drahým dárkem, máme pro vás tip na nové hybridní tablety s novým operačním systémem Windows 8. Zde si však připravte 15 tisíc a více. Hlavní devizou je mobilita, tedy přenosnost, v kombinaci se zachovanou praktičností notebooku. Jedná se o zařízení, která můžete v obývacím nebo dětském pokoji či kanceláři používat jako notebook, na cestu si pak vezmete jen dotykovou obrazovku, z níž se můžete učit, číst elektronické knihy, připojit se k internetu nebo na ní hrát hry.odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama