Úvod > bydlení > Komunikativní kuchyně v zeleném

Komunikativní kuchyně v zeleném

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Proform, Egger
Komunikativní kuchyně v zeleném

Propojení kuchyně s jídelnou a obývací částí patří mezi oblíbené řešení. V tomto případě jsou klíčové dispozice a volba barev. Interiér by měl být v harmonii a hlavně by se měl zařizovat jako celek, nikoli jako dílčí části.

 

 

V tomto návrhu právě zadavatelé požadovali radu hlavně s kuchyňskou částí. Místnost jsme však doporučili vyřešit jako celek, aby vše dobře fungovalo. Původní představa o kuchyňské lince se také změnila. Nejdříve si majitelé přáli varné centrum vedle mycího, což dle zásad ergonomie není vhodné. Nakonec si vybrali doporučené řešení, které má varné centrum otočené směrem do prostoru a tak nabízí komfortní a řešení s možností komunikace.

 

 

Hned u vstupu najdeme lednici a potravinou skříň, aby se s nákupem nemuselo přes celou místnost. Dále pokračuje vysoká skříň s pečící troubou ve výšce a pak již navazují spodní skříňky.

 

 

Důraz se klade na osvětlení. Tato stěna má nejen světelnou lištu s elektrickou zástrčkou, ale i svítidla nad horními skříňkami pro vytvoření příjemné atmosféry.

 

 

Nad varným centrem bude zavěšena ostrůvková digestoř jednoduchého tvaru. Dominantou interiéru je zelená barva, kterou si budoucí paní domu velmi přála. Tento odstín se v kuchyni objevuje na obkladu – sklu a v dalších částech na výmalbě a doplňcích.

 

 

Do výklenku jsme navrhli kulatý stůl, který „rozbije“ strohost prostoru. Je možné zvolit i rozkládací typ, aby se příležitostně pohodlně najedlo šest i více osob.

 

 

Pohovka je částečně v prostoru, aby se zachovala kvalitní komunikativní zóna. Úložného místa se v obývací části moc nedostává, s čím však budoucí obyvatelé počítali. Budou zde instalovány pouze police na několik dekorativních předmětů. Televizi jsme doporučili lehce schovat za výrazný krb a postavit na stolek na kolečkách, aby se dala obrazovka nastavit dle konkrétních požadavků. Vidět na ni tak bude jak od linky, od stolu, tak i z pohovky.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama