Úvod > bydlení > Holčičí pokoj v růžovém

Holčičí pokoj v růžovém

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Alax, Palnas, A.S. Création
Holčičí pokoj v růžovém

Dětské pokoje bychom měli zařizovat tak, aby se v nich naše ratolesti cítily dobře. Barevnost, styl i dekorace by měly odpovídat jejich přáním, nikoli představám rodičů. Při výběru zařízení je však třeba zvážit vývoj vkusu a nálad dětí. Proto je vhodné i praktické nábytek a další finančně náročnější prvky volit spíše v neutrálním duchu.

 

 

Stejně tak tomu bylo i při výběru a návrhu zařízení pro mladou slečnu (10 let), která ráda tančí a její oblíbená barva je růžová. Zde jsme nešetřili barvou ani výstřednějšími doplňky, nábytek je však zcela neutrální – v krémovém odstínu a podlaha ve světlém dekoru dřeva. Až mladou slečnu růžová omrzí, bude obměna celkem jednoduchá a nezruinuje peněženku rodičů.

 

 

Velkou výhodou pokoje je jeho velká plocha a dostatek světla. Bude zde tedy dostatek místa na nacvičování tance.

 

 

Jednu stěnu jsme zcela využili na úložný prostor. Vestavná skříň se třemi posuvnými dveřmi bude až do stropu. Sem se vejde opravdu hodně oblečení. Vedle pak stojí knihovna, která má z větší části uzavřené police. Úchytky na nábytku jsou záměrně zvoleny z kůže, aby při pádu nebyly nebezpečným prvkem.

 

 

Před knihovnou pak najdeme dostatečně velký pracovní stůl s pohodlnou židlí. Mezi okny je místo na komodu a nad ní bude viset televize na otočném rameni.

 

 

Protože je místnost opravdu prostorná, navrhli jsme lůžko o větší šíři. Nad ním pak bude viset baldachýn, což vytvoří pravou holčičí atmosféru. Nechybí ani toaletní stolek se zrcadlem, který je kvůli světlu u okna. I zde jsou použity úchytky z kůže.

 

 

Aby pokoj dostal šmrnc, zvolili jsme na stěnu za lůžkem proužkovanou tapetu v oblíbených barvách. Tapeta je v určité výšce zakončena dekorativní bordurou. Ze stejné kolekce pochází i tapeta na poslední stěně, kde najdeme motiv písmen. Doporučili jsme pořídit i němého sluhu, aby nošené oblečení mělo své místo a samozřejmě velké zrcadlo, které každá tanečnice bude potřebovat.

 

 

Tapeta s teenagerským motivem v požadovaných barvách je instalována pouze na jedné celé stěně a nad knihovnou, aby příliš nerušila. Růžový lustr jistě slečnu potěší, stejně jako svítící květinová dekorace.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama