Úvod > bydlení > Lenošte v lenošce

Lenošte v lenošce

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Publikováno v titulu Chatař a chalupář | Ročník 2006 Číslo 1
Autor:    foto archiv firem
Lenošte v lenošce

Mezi sedacím nábytkem by nemělo chybět samostatné odpočinkové křeslo, někdy poeticky a výstižně nazývané lenoška.

V pohodlném, měkce čalouněném křesle se dobře čte, poslouchá hudba, sleduje televize nebo jen tak odpočívá. V interiéru má své výsadní postavení- stojí buď u okna, u krbu nebo na jiném klidném místě. Doplňuje ho lampa a většinou i malý odkladní stolek. Stylově nemusí odpovídat ostatnímu sedacímu nábytku v místnosti, naopak se může nějak odlišovat: stylem, tvarem i barvou čalounění.
Mezi odpočinkovými křesly je stále oblíbený tzv. ušák - křeslo s vysokou opěrkou hlavy, typickýma „ušima" a čalouněnými područkami. Chybět by neměla podnožka pod nohy. Pohodlí a dostatek prostoru nabízejí nové typy rozměrných širokých a hlubokých křesel, zvolit můžeme i dvoukřeslo. Odpočívat v něm pak můžeme i ve dvou; nám samotným poskytne spoustu prostoru i pro nohy, kupu časopisů či podnos s občerstvením. Kupodivu i menší křesílka, která působí na první pohled velmi křehce a spíše výtvarně, mohou být příjemná a vhodná pro delší sezení.
Ještě větší komfort nabízejí polohovací křesla, u nichž lze podle momentálního přání sklonit opěrku zad a zvednout podnožku (většinou pomocí dálkového ovládání). Z křesla se tak v okamžiku stane lehátko. Některá z nich se dokonce umějí celá zvednout nahoru - člověka, který má potíže vstát, tak doslova postaví na nohy.
U těžkého křesla, které občas potřebujeme přesunovat jinam, se vyplatí mít dvě nohy opatřeny kolečky. Praktické je i křeslo otočné - z jednoho místa můžeme sledovat vše kolem sebe.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama