Úvod > bydlení > Pořiďte si elektroniku do koupelny

Pořiďte si elektroniku do koupelny

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: digsdigs.com, digitalmania-online.com, itrush.com, hiconsumption.com, idealo.co.uk, videotree.com
Pořiďte si elektroniku do koupelny

Zpíváte si rádi ve sprše? Předpokládáme, že je to spíše řečnická otázka. Možná jste přemýšleli, jak si své koupání ještě více zpříjemnit. Popřípadě zajistit, aby vás členové rodiny při zpívání neslyšeli.Svůj (subjektivně) falešný zpěv můžete přehlušit zpěvem profesionála, samozřejmě reprodukovaným. Jenže jak to udělat, aby vám nenavlhly obvody v oblíbených MP3 přehrávačích a rádiích a neznehodnotili jste tak přístroje za tisíce?
 
Řešením mohou být speciální přehrávače určené do koupelny. Mezi nejnovější přírůstky v oblasti patří třeba iShower od společnosti iDevices – ten vám umožní přehrávat hudbu bezdrátově za pomoci technologie Bluetooth z prakticky každého zařízení, které tuto technologii podporuje. Už si tak nebudete muset nosit do koupelny váš smartphone nebo tablet, stačí ho dát do přilehlé místnosti, protože iShower funguje na vzdálenost až zhruba 100 metrů. Přímo na reproduktoru se nachází hodiny a ovládací zařízení – kvůli přepínání písní není třeba utíkat ke zdrojovému zařízení.

 

 

Společnost iDevices však není na trhu rozhodně osamocena, konkurence je poměrně široká. Designům se přitom u voděodolných reproduktorů meze nekladou, mnohé však nefungují bezdrátově, ale jako dokovací stanice.

 

 

Další možností je nainstalovat si do koupelny vestavný, vodě odolný reproduktor, což se však zdá být poněkud komplikovaným řešením. Místo toho můžete využít nabídky společnosti Klipsch, která kombinuje bezdrátové reproduktory s LED žárovkami. Kromě 10wattové žárovky tak získáte i 20wattový reproduktor. Výhodou je, že si takových žárovek můžete po domě nainstalovat hned několik a ovládat je pomocí přiloženého pultu. Reproduktory LightSpeakers jsou v současné době bohužel vyprodány, uvidíme, zda se na trhu objeví někdo nový. Každopádně jde o zajímavý nápad.

 

 

Dobré zprávy máme rovněž pro milovníky videa. Také oblíbený film nyní můžete sledovat i v koupelně. Mnohé společnosti se uchylují k výrobě vodotěsných televizí, a korejský výrobce elektroniky LG přidal jako třešničku na dortu dokonce 15palcovou, vodě odolnou OLED televizi. (Rozdíl mezi vodotěsnou a vodě odolnou je ten, že vodotěsnou můžete „utopit“, zatímco vodě odolná přežije maximálně nesouvislé cákance.) Takovou televizi můžete kromě koupelny používat i venku (ale nejlépe jen v létě a nejlépe pod nějakou stříškou, abyste ji nevystavovali přímému dešti).

 

 

Pokud chcete ještě něco jiného, vyzkoušejte televizi v zrcadle. Ve vypnutém stavu vypadá zrcadlová televize do koupelny... jako zrcadlo. Po zapnutí však na části zrcadla vidíte dosti slušný obraz, a to například u společnosti Videotree ve velikostech 27 nebo 19 palců.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama