Úvod > bydlení > Pokoj pro dvě ratolesti

Pokoj pro dvě ratolesti

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Nalepsi.cz, Egger
Pokoj pro dvě ratolesti

Každý nemá to štěstí, aby mohl poskytnout oběma svým dětem soukromý pokojíček. Rozdílnost věku i pohlaví může zapříčinit mnoho neshod. Proto musíme při zařizování takových prostor obzvláště pečlivě vybírat, aby se interiér zamlouval chlapci i dívce, mladšímu i staršímu, nikoho jsme neupřednostňovali a každý měl své, ideálně stejné vybavení.

 

 

Pokoj pro dva najdeme i v následujícím návrhu. I když děti mají rozdílné pohlaví, naštěstí jsou si blízké věkem i zájmem o přírodu, a hádky rozhodně nejsou na denním pořádku. I tak jsme se snažili každému poskytnout stejné podmínky.

 

 

Pracovní stoly jsou stejně velké a u každého nechybí kontejner na kolečkách. Za sezením u stolů je pak umístěna knihovna – pro každého studenta stejná, zrcadlově otočená.

 

 

I když je pokoj relativně velký, spaní jsme vyřešili patrovými lůžky. Naštěstí již dopředu bylo rozhodnuto, kdo bude spát nahoře a kdo dole – a to bez konfliktů. V horní části najdeme motiv nebe, v dolní pak tropický prales. Dekorace s foto motivem jsou navrženy netradičně i na stropě. Interiér tak nepůsobí ani holčičím, ani chlapeckým dojmem.

 

 

Postele nejsou přímo nad sebou, ale jsou mírně vyoseny. Horní lůžko je posazeno na konstrukci skříně, což zvyšuje jeho stabilitu. Za každým lůžkem – za jeho čelem – se nachází úložný prostor a police, které v podstatě nahrazují noční stolek. Další uložení věcí je možné do výsuvných boxů pod spodní postelí.

 

 

Požadavkem bylo co nejvíce úložného místa. Vedle patrové postele tedy stojí vestavná skříň až do stropu. Druhá se nachází na vedlejší stěně, obě děti tak mají dostatek místa na své oblečení.

 

 

Velké vestavné skříně jsme zvolili v bílé barvě, aby opticky spíše zanikly s bílou stěnou, než na sebe upozorňovaly. Bílé plochy skříně pak doporučujeme ozdobit například samolepícími dekoracemi. Zaujal motiv hrající si kočky, která je i rodinným miláčkem. Ostatní nábytek – lůžko i knihovna – je navržen v kombinaci se světlým dekorem dřeva, tím se místnost zútulnila.

 

 

Pracovní stoly jsou bílé, můžeme je doplnit o ergo hranu, aby byly bezpečnější i vhodnější ze zdravotního hlediska. Nezbytností je kvalitní pracovní židle.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama