Úvod > bydlení > Trendy z Heimtextilu 2013

Trendy z Heimtextilu 2013

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Zdroj a foto: Messe Frankfurt, Heimtextil
Trendy z Heimtextilu 2013

Stejně jako každý rok i letos byly představeny trendy v oblasti bytového textilu na veletrhu Heimtextil, který se konal od 9. do 12. ledna na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem.  Nová kniha trendů „Trend Book“ nese název Being (Bytí) a odhaluje, že domov je jen dalším z prvků naší osobnosti. 

 

 

Čtyři současné trendy – čtyři témata jsou rozdělena dle hesla: „Jste to, jak žijete“. Každý má svůj osobitý a nezaměnitelný životní styl. Každý z trendů je charakterizován skrze velmi rozdílené lidské charaktery: „historian“ (historik), „eccentric“ (excentrik), „inventor“ (vynálezce) a „geologist“ (geolog), jejichž domovy jsou vnímány a popisovány jako nedílná součást jejich bytí. Velký důraz je zároveň kladen na to, jaký dopad mají změny v zařízení bytu, na emoce jeho obyvatel.

 

 

Historik
Tato osobnost miluje trvalé hodnoty, ale není jí vůbec cizí ani hledání nových způsobů, jak skloubit tradici se současným moderním designem. Obdivuje špičkově zpracované zboží a inspiruje se 16. a 17. stoletím, pro něž bylo charakteristické perfektní řemeslné zpracování a umělecký přístup. Historik si oblíbil expresivní ornamenty, bohaté až bujné dekorace a vypracované detaily, které vybraným výrobkům dodávají až aristokratický šarm. Miluje luxus podtržený vysokou kvalitou a ušlechtilým původem. Mezi jeho oblíbené patří vrstvené nebo naopak síťované textilie a umělecká výšivka. Vybírá si ze široké škály technik a materiálů – od krajek až po laserový střih – a neopovrhne žádným kvalitním historickým ani nejmodernějším řemeslem nebo uměním. Jeho domov prosvětlují třpytivé barvy – zlatá, bronzová a měděná – použité na sofistikovaných materiálech. Barvy v místnostech jsou potlačeny hrou tajemných stínů. 

 

 

 

Excentrik
Excentrik rád objevuje a kombinuje nadčasovou kvalitu se zdobností. Hledá unikátní kousky, kuriozity a originály, které ho oslovují exotikou a etnickými motivy. Hledá jen věci, které jsou tradiční a autentické, je to moderní dandy a bohém, jenž obdivuje elegantní textilie, jako jsou ručně malované hedvábí, umělá hadí kůže ve vysokém lesku či potahové látky inspirované oblekovými látkami nebo orientálně prolamovanými vzory. Doma má excentrik bytový textil s etnickými motivy a na zdech tapety inspirované textilem. Dominují neobvykle kombinované barvy typické pro asijský subkontinent.

 

 

Vynálezce
Tato osobnost se zabývá především vynalézáním věcí, které mu zpestří život. Kombinuje funkčnost a zábavu. Ve svých objevitelských výpravách se dostává do světa divů a zázraků. Rád zkouší nové věci a to výrazně ovlivňuje jeho tvůrčí práci. Textilie mu doslova vznikají pod rukama, vlají, vlní se a rozvíjejí jako květiny. Vynálezce experimentuje s neobvyklými potahovými textiliemi, nebojí se ani síťoviny nebo řídké pleteniny. Jakoby napěněné textilie vytvářejí pocit vzdušnosti a hloubky a dávají místnostem a nábytku nový vzhled. Vynálezce rád použije i technickou textilii, měňavé efekty a latexové povrchy. Jeho výtvory si hrají se světelnými efekty, veselé barvy zajišťují neobvyklý kontrast a podporují zvědavost.

 

 

Geolog
Geolog obdivuje přírodu a je odhodlán ji chránit i se všemi jejími poklady. Cestuje a zkoumá přírodu v samé její podstatě. Láká ho také tajemno a vše neočekávané a nové. Ví, jak důležitý je původ výrobku. Fascinují ho nepravidelnosti jako u geologických vrstev. Tento obdiv se odráží i v jeho lásce k přírodním motivům, k barvám a vzorům, k zrnitým či kůru připomínajícím povrchům, k rustikálně zpracované kůži i korku. Z použitých materiálů čiší tajemná záře. Strohé povrchy ozvláštňují nejasné vzory připomínající oblaka. Barevnice odráží záhadnou odvrácenou stranu přírody a intenzivní barvy jsou potlačeny výrazným stínováním a metalickými efekty.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama