Úvod > bydlení > Koupelna á la herbář

Koupelna á la herbář

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Loxo.cz, Laufen, Faris
Koupelna á la herbář

Milovníky přírodních motivů jistě potěší místo očisty plné dekorací jako právě vybraných z herbáře. S tímto nápadem vlastně přišel klient sám. Nejprve ho zaujaly obklady s fotomotivem listů. Ty se však nedaly přesně použít, jak si zákazník představoval. Také zjištění, že cena za obklady není za metr čtvereční, ale pouze za jeden kus, rozhodla, že se budeme ubírat trochu jiným směrem, více originálním...

 

 

První, co jsme vytvořili, byla barevnice – tedy výběr barev, materiálů a dekorativních prvků, které se v prostoru koupelny objeví. Na podlahu jsme vybrali dlažbu imitující příčný řez dřevem, na stěnách bude pouze krémový odstín - na kvalitním obkladu a na omyvatelné výmalbě. Skříňka pod umyvadlem je navržena v dekoru dřeva, které odstínem ladí k dlažbě.

 

 

Cílem návrhu je koupelna, jejíž vzhled bude harmonický a také nadčasový. Dekorace by se neměly jen tak okoukat. Budou totiž ručně malovány na obklady a tak nebude jejich výměna snadná. Aby byla cena za realizaci v rámci klientova rozpočtu, nejsou obklady vyhnány až do stropu a jsou použity pouze tam, kde je to třeba. Na zbylých místech je navržena omyvatelná výmalba, což plně dostačuje.

 

 

Protože místo na umyvadlo je v nice, musí se skříňka vyrobit přesně na míru, aby do prostoru pasovala. Do ní jsme zvolili praktické zápustné umyvadlo s minimem záhybů pro snadnou údržbu.

 

 

Kolem zrcadla je na obkladech výrazná dekorace – již zmiňovaný motiv z herbáře. Ten se v jiné podobě objevuje ještě na několika dalších místech. Je však použit střídmě, aby již tak členitý prostor působil příjemně.

 

 

Kolem dveří je použita pouze omyvatelná výmalba. Zde není obkladu vůbec třeba. 

 

 

Nejvíce dekorací s motivem větviček a listů najdeme u vany, tak se při koupeli budou domácí cítit jako v přírodě.

 

 

Rada čtenářům:
Při výběru obkladů čtěte dobře cenovky i informace v ceníku. Všímejte si, zda se jedná o cenu s daní či bez daně. Důležitá položka je cena za kus nebo za metr čtvereční a také minimální počet balení a množství obkladů v jednom balíku.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama