Úvod > bydlení > Což takhle relaxační křeslo…

Což takhle relaxační křeslo…

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: lanaform.com, jah.cz, cozymansion.com, home-reviews.com, stylovynabytekplzen.cz, trendzona.com
Což takhle relaxační křeslo…

Už nějakou chvíli nám vládne pravá zima. Řada z nás tak nejspíš tráví volné chvíle v teple domácího krbu. K dokonalosti takové pohody bychom si proto měli dopřát i odpovídající posezení…
 
Jednou z velmi atraktivních alternativ je v tomto případě relaxační křeslo. Ač se to může zdát jako fádní téma, vybrat relaxační křeslo není jen tak. Možností je nepočítaně a správná volba vám může zajistit křeslo na celý život. Možná teď nostalgicky vzpomínáte na staré ušáky v bytech či domech vašich prarodičů, které tvořily neodmyslitelnou součást obývacího pokoje a byly výsostným územím dědečka čtoucího noviny nebo babičky pletoucí svetr.
 
Ano, jednou z možností při koupi takového křesla je navštívit obchod se starožitnostmi nebo internetovou aukci a podobný ušák si zakoupit. Výhodou tohoto rozhodnutí bude originalita a retro vzhled, na druhou stranu si příliš nemůžete příliš vybírat, jestli dané křeslo sedí právě vám.

 

 

Naopak při nákupu v obchodě máte k dispozici mnohem větší výběr - u levnějších modelů ale počítejte s tím, že je najdete v domácnostech poloviny vašich sousedů. Například křesla s dřevěnou ohýbanou kostrou a látkovým potahem jsou dnes zdaleka nejběžnějším vybavením obývacích pokojů.
 
Spousta relaxačních křesel, dostupných na trhu, se dodává s podnožkou pro ještě pohodlnější posed. Tato podnožka bývá někdy součástí „balení“, často ji ale musíte dokoupit zvlášť. Výdaje navíc proto nezapomeňte zakalkulovat do případného rozpočtu.
Budete-li si vybírat relaxační křeslo, zvažte i nákup křesla polohovacího. Změny polohy pak docílíte buďto mechanicky, případně u dražších modelů i pomocí ovládání umístěného v dosahu pohodlně zapřených rukou uživatele.

 

 

Další „nadstavbou“ mohou být u křesla masážní funkce. Nad ruce profesionálního maséra či masérky sice není, ale většina populace si zkrátka každodenní luxus masážních salónů dovolit nemůže. Masážní křeslo je jednorázová investice, na druhou stranu výrazně vyšší – řádově v desítkách tisíc korun. Nejlevnější masážní křesla zakoupíte za cenu okolo deseti tisíc, zde však nečekejte mnoho funkcí ani kvality. Lepší průměr se cenově pohybuje nad 20 tisíc, setkat se ale můžete i s luxusem za 80 tisíc, který vám prohněte snad všechny svaly v těle.

 

 

Vyznavači klasiky možná budou volit křeslo houpací, jichž existuje také spousta druhů. Od klasických ohýbaných modelů až po ratanové a exotické, které se houpou na pružině či jiným netradičním způsobem.
Zajímavou alternativu relaxačního křesla představuje sedací pytel. Zde je ale potřeba dávat pozor a vyvarovat se nejlevnějších modelů, z nichž mnohé pouštějí kuličky či jiné prvky, jimiž jsou naplněny. V sedacím pytli se dá relaxovat opravdu krásně, a ač v místnosti zabírá docela dost místa, vždy jej můžete efektivně natvarovat a nastavit pro kýženou polohu těla.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama