Úvod > bydlení > Nechte se pohoupat – interiérové houpačky

Nechte se pohoupat – interiérové houpačky

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Trendir, Apartmenttherapy, aliimg.com, hollygagneinteriordesign
Nechte se pohoupat – interiérové houpačky

Možná se vám stýská po létě a možná byste i v zimě rádi prováděli některé ze svých letních aktivit. Co třeba houpání se na houpačce?
Snadná pomoc – interiéroví designéři mysleli i na takovou eventualitu, takže celoročně použitelná houpačka do bytu pro vás nebo pro vaše děti opravdu existuje. A to rovnou v mnoha různých obměnách a provedeních. Jen je třeba trochu hledat.
 
Vyberte si podle designu
Jako u všech prvků interiéru, i zde můžete samozřejmě volit podle designu. Je libo vzhled minimalistický, historický, selský, orientální, moderní či nějaký úplně jiný? Vše je k dispozici. A nebývají to často jen tak obyčejné houpačky.
 
Podívejme se kupříkladu na návrh britského designéra Christophera Duffyho. Ten vymyslel ne pouze jednu solitérní houpačku, ale sadu hned osmi – visících na konstrukci kolem jídelního stolu. Mírně kubistické řešení je doplněno originální velkou lampou uprostřed konstrukce, která celou sadu nábytku osvětluje. Vybrat si můžete z bílého, černo-červeného či černého provedení.
Pokud se odhodláte investovat téměř sedm tisíc liber, budete mít zajímavé ozvláštnění jídelny – a zajímavé téma k rozhovoru ve chvíli, kdy budete vítat hosty. Podmínkou však je dostatečně vysoký strop.

 

 

Houpačku však nemusíte mít pouze v jídelně. Můžete ji umístit třeba do obývacího pokoje – buďto jen tak, nebo třeba k sedací soupravě místo křesla. Nechte se inspirovat následujícím typem jednoduchých houpaček, určených speciálně pro lofty a byty s vysokými stropy. Luxusní houpačky se umísťují do háků ve stropě, jehož výška by měla být mezi třemi a pěti metry.

 

 

Jak ji zavěsit
Houpačky se obecně zavěšují různě – jde o typ a materiál stropu. Ve většině moderních bytů dnes najdeme stropy betonové, do nichž musíme navrtat kovové kotvy, do kterých pak našroubujeme háky a teprve do háků umístíme houpačku. Houpačka se dá umístit buď do dvou háků, v tom případě se jedná o klasickou záležitost - viz obrázek výše. Existují však i houpačky s jedním hákem, v tom případě se jedná většinou o „vajíčka“ či houpací křesílka. Pokud máte ve stropě přiznané trámy, například v podkroví, můžete závěsná lana houpačky pověsit přímo na ně.

 

 

Když nechcete vrtat…
Jestliže nejste ochotni dělat si díry do stropu, případně vám to zakázal majitel vámi pronajatého bytu, můžete si zakoupit houpačku přímo se závěsnou konstrukcí. Nejspíš budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, výsledek však stojí za to.

 

 

Nezapomeňte na děti
Do dětského pokoje se zase hodí houpačky veselé, barevné a pohodlné. Asi nemusíme připomínat, že byste měli barevnou kombinaci přizpůsobit celkovému vzhledu dětského pokoje a zamyslet se také nad otázkou bezpečnosti.


Mohlo by se hodit


reklama