Úvod > bydlení > Barva roku 2013 dle Pantone

Barva roku 2013 dle Pantone

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pantone
Barva roku 2013 dle Pantone

V minulém článku jsme se zaměřili na barvu roku dle AkzoNobel. Tentokrát si posvítíme na Pantone. Tato v oblasti barev významná společnost vyhlásila po růžové (odstín zimolezu) z roku 2011 a mandarinkově oranžové z minulého roku barvou dnešních dnů smaragdovou.

 

 

Tento odstín je svěží a zářivý. Zvyšuje náš pocit pohody, inspiruje nás a dodává rovnováhu a harmonii.

 

 

Smaragd to je především luxus, ale nejde jen o něj. Tento odstín byl od starověku považován za barvu krásy, v mnoha kulturách a náboženstvích představuje nový život. Je to také barva růstu, obnovy a prosperity. Která jiná barva více vyjadřuje regeneraci než právě zelená?

 

 

"Zelená je nejhojnější odstín v přírodě - lidské oko vidí víc zelené než jakékoli jiné barvy ve spektru," řekla Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute ®. „Smaragd symbolicky přináší obnovu a omlazení, které jsou tak důležité v dnešním složitém světě„ dodává.
 
Smaragdová barva se v interiérech objevuje především na doplňcích než ve velkých plochách na stěnách. V koupelně vynikne na osuškách a předložkách, v kuchyni zase na nádobí. V ložnici se skvěle uplatní na ložním povlečení a přehozech.

 

 

Podobně tomu je i v módě. Barvu smaragdu spíše zahlédneme na doplňcích, jako jsou šály a kabelky. Není to však podmínkou. Tento odstín se již prosazuje mnoho sezón a vidět v něm lze i některé celebrity.

 

 

V kosmetice se smaragdový odstín také uplatnil. V březnu letošního roku dokonce nabídne značka Sephora limitovanou edici očních stínů v této barvě. Smaragdová dramatizuje všechny barvy očí. Zelené oči pozdvihne, s modrýma bude kompatibilní, zdůrazní zelený podtón v oříškových očích a a do hnědých vnese intenzitu, aby vypadaly hlubší.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama