Úvod > bydlení > Pohodlí pro Váš počítač

Pohodlí pro Váš počítač

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 1
Autor:    foto Robert Virt, Ikea, Delso
Pohodlí pro Váš počítač

V málokteré domácnosti už dnes chybí počítač.Nabídka počítačových stolů na trhu je nepřeberná.Vybrali jsme jich pro orientaci několik v různých provedeních i cenových relacích.


Podle posledních průzkumů strávíme několik hodin denně u počítače nejen na pracovišti, ale také doma. Malá kancelář je už standardní součástí bytu a často se v ní střídá i více rodinných příslušníků. Vhodný počítačový stůl je jejím základem a jeho výběr podléhá určitým pravidlům. Ideální je výškově nastavitelný, který se přizpůsobí různým uživatelům, řešením mohou být také jen nastavitelné součásti – výsuvky na klávesnici nebo myš. Správná výška pracoviště je právě tím nejdůležitějším. Pokud totiž sedí uživatel příliš nízko, nadměrně zatěžuje ramenní a krční svaly, je-li zbytečně vysoko, může nesprávná poloha při práci vést až k zánětům předloktí. Důležité je ovšem i umístění monitoru – doporučená vzdálenost od očí je cca 50 centimetrů s tím, že jeho horní okraj by měl být v úrovni kořene nosu uživatele. Pak je páteř ve správné poloze. Pro ty, kteří musejí při ovládání počítače často sledovat klávesnici, je dobré umístit monitor o něco níž, aby pohyb očí z obrazovky na tlačítka nebyl pro zrak tolik namáhavý.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama