Úvod > bydlení > Barevné trendy 2013 dle NCS a Caparol

Barevné trendy 2013 dle NCS a Caparol

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: NCS, Caparol
Barevné trendy 2013 dle NCS a Caparol

NCS
Barvy NCS navázaly spolupráci s Global Color Research – přední londýnskou agenturou na barvy a jejich vývoj a vytvořily top trendy v barvách pro letošní rok.

 

 

Paleta roku 2013 je ovlivněna rozmanitostí a světem kolem nás. Výsledkem je elektrická kolekce s novou úrovní síly a pozitivity. Kombinace jsou inspirativní a ukazují cestu, jak dodat lepší náladu do prostředí.
 
Caparol
Také barvy Caparol si přizvaly odborníky. Ti na trendech spolupracovali s Institute of International Trendscouting na univerzitě aplikovaných věd a umění v Hildesheimu. Výsledkem této spolupráce jsou následující čtyři trendy:
 
Authentic life
Barvy jsou lehké, vzdušné a mají osvěžující účinek. Vždy jednoznačně souvisí s přírodou. Zelené a modré odstíny různé intenzity jsou v kombinaci s béžovou a hnědou. Citrónově žlutá dodává čerstvost a svěžest. Barvy budou dobře vypadat v kombinaci se světlým dřevem jako nositelem života. Povrchy jsou většinou matné.

 

 

Re urban
Tento směr vnáší temperamentní a komunikativní náladu. Barvy jsou syté – žlutá, tyrkysově modrá a korálově červená je doplněna šedými odstíny. Jde o unikátní, velmi osobitý vzhled a kombinaci neobvyklých materiálů a tvarů. Inspirace pochází z různých kultur a období. Charakterizovat bychom jej mohli i jako ideální prostor pro život umělce ve městě.

 

 

Sensual delight
Ryze ženský trend ztělesňuje díky pastelovým barvám poetický až nadpřirozený svět. Kombinace vyzařují klid a mír. Barevná paleta je obohacena o třpytivé a lesklé povrchy. Plast, sklo, kov a tkaniny jako je tyl či satén dodávají atmosféru. Interiér působí jemně a emotivně, někdy až kouzelně.

 

 

Extraordinary
Zde můžeme hovořit o extravagantnějším stylu. Teplé odstíny jsou inspirovány bobulemi a doplňuje je cihlová a béžová. Zde se kombinují rustikální a čistě moderní prvky se starožitnostmi. Tradice a původ je to hlavní. Celek působí jedinečně. Z materiálů exceluje hedvábí, brokát, kožešina, sklo a tmavé dřevo. Plochy mohou být lesklé i s patinou.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama