Úvod > bydlení > Trend v kuchyni jsou barvy

Trend v kuchyni jsou barvy

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 1
Autor:    archiv firem
Trend v kuchyni jsou barvy

Jaké zvolit materiály do kuchyně, aby odpovídala nejnovějším trendům? Laminát s vysokým leskem, sklo, nerez nebo hliník. A hlavně- kuchyň by měla být barevná. Pokud je za námi první a velmi důležitý krok při koupi kuchyňské linky, a to její dispozice, není zdaleka vyhráno, neboť přichází na řadu výběr materiálů, z nichž linku sestavíme.
Při vybírání kuchyně stojí na samém počátku otázka: „Jaká má vlastně být?" Odpovědí existuje přirozeně více a jako u každého jiného vybavení bytu záleží na vkusu či založení budoucího majitele. Přinášíme několik typů na kuchyň, která odpovídá současným trendům, ale nezapomínáme ani na tradiční pojetí. Zkrátka - vyberte si, co vám padne.

LESK A BARVY
Největší podíl na výsledném dojmu z kuchyňské linky má, přirozeně hned po dispozici, provedení dvířek. Výběr je opravdu široký. Nabízí se klasický laminát s hranou, a to ve dvou provedeních. Buď je tato hrana plastová (ABS) - ve stejné barvě jako je provedení dveří kuchyně, nebo hliníková, která dodá kuchyňské lince na eleganci. Zvolit je možné také dvířka opatřená fólií libovolné barvy nebo v designu imitace dřeva. Připadá v úvahu také dýhované provedení dveří, které je možné barevně upravit - přimořit. Pokud patříte mezi milovníky opravdové klasiky, pak se nabízí masiv nebo masivní rámeček s dýhovanou výplní. Jednou z posledních možností je volba tzv. MDF lakované desky, která může být různě barevná v matu, ale i vysokém lesku.
Výhodou je celolakovaný povrch dvířek včetně hran, které tak neruší celkový pohled.
Chcete-li mít opravdu kuchyň podle „poslední módy", pak zvolte laminát v různých barvách s hliníkovou hranou či celolakovaná dvířka. Nebo masivní hliníkový rámeček s barevnou skleněnou či laminátovou výplní. Konečně chcete-li vysloveně hi-tech kuchyňskou linku, nabízí se materiályjako je leštěný (broušený) nerez nebo eloxovaný hliník.

NENÍ DESKA JAKO DESKA
Nedílnou součástí kuchyně je pracovní deska. Volí se podle několika měřítek - podle užitných vlastností, designu a kvality. Základní pracovní deska je dřevotřísková, opatřená vysokotlakým laminátem v různém provedení. U této desky je více možností provedení hrany. Dále lze použít technický drcený kámen - Technistone, který má víceméně stejné vlastnosti jako přírodní žula a je k dostání v mnoha barevných provedeních, nebo přímo přírodní kámen - žulu. Mramor se na pracovní desky příliš nepoužívá, nemá totiž dostatečnou tvrdost a je nasákavý a porézní - například skvrny od červeného vína z něj budete dostávat poměrně těžko.
Velmi dobré technologické vlastnosti má Corian, který je zpracovatelný za tepla. Umožňuje vyrobit bezespárovou pracovní desku, kterouje možné řezat, a případné defektyjsou lehce opravitelné. Z tohoto materiálu může být také zhotoven dřez, případně obklad na stěnu, který tvoří s pracovní deskou jediný kus. Corian však znamená poměrně drahé řešení, proto výrobci přišli s jeho levnějšími odvozeninami - například Kerrockem, Polystonem nebo materiálem s názvem Hi-macs.
Co ještě připadá v úvahu na pracovní desku? Masiv charakteristický pro „chalupářský" styl, u kterého jsou však problémy s ochranou povrchu. Nelakuje se totiž, ale jen napouští olejem, není proto tolik odolný proti poškození. Do rustikálních kuchyní je na pracovní desku jako stvořená keramika navozující dojem, že deska je obložená kachličkami. Z této desky mohou být vytvořené také sloupky mezi skříňkami apod.
Mezi nejefektivnější, i když nejdražší provedení pracovní desky patří opět - nerez.

KACHLIČKÁM ODZVONILO
Poslední, co je potřeba do nové kuchyňské linky vymyslet, je obklad. Od tradičních kachliček se ustupuje. Pokud už mají být nutně použity, nahrazuje je drobná mozaika. Vhodná je hlavně do funkcionalistických retro kuchyní. Obecně jsou ale v kurzu jiné materiály. Obklad může být například ve stejném provedení jako pracovní deska, znovu nic nezkazíte nerezem. Jaký je opravdu aktuální trend? Sklo - ze zadní strany opatřené barevnou fólií. Jeho výhody jsou elegance a jednoduchost. Fólie zajišťuje, že není transparentní - oproti sklu, které může být barevné nebo mléčné.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama