Úvod > bydlení > Retro obývák ve stylu 70. let

Retro obývák ve stylu 70. let

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    foto: HC
Retro obývák ve stylu 70. let

Popusťte uzdu své fantazii a vybavte si obývací pokoj v duchu let minulých. Zapátrejte na půdě, bazarech, ale i v obchodech s designovými nábytkovými kousky, které dodají interiéru nádech luxusu. Vše dolaďte správnými barvami, vzory a dekoracemi. Váš obývák získá originální atmosféru.
 
Základem jsou syté barvy a jednoduché vzory
V sedmdesátých letech frčelo barevné jiskření. Interiér v tomto duchu musí mít náboj a ten mu dodají barvy jako oranžová, červená, žlutá nebo zelená.
 
Žádoucí jsou také jednoduché vzory oblých tvarů. Skvěle se hodí kruhy, vlnovky a oblé čtverce.
 
Nejjednodušším řešením pro interiér jsou tapety s retro motivem. Výběr je vskutku široký i cenově dostupný. Role tapety (53 cm x 10 m) stojí přibližně 300 až 500 Kč.
 
Do obývacích pokojů jsou velice oblíbené vliesové tapety, které se snadno aplikují na stěnu a díky textilnímu povrchu působí hřejivým dojmem. Taktéž se používají vinylové tapety, které jsou odolné vůči poškození, odolávají vlhku a izolují teplo.
 
Originální posezení
Nábytek z obchodních domů sice na první pohled vypadá moderně, ale poměrně brzy se okouká. Není třeba dodávat, že podobné kousky najdete téměř v každé domácnosti. Aby byl interiér originální, sáhněte hlouběji do kapsy a pořiďte si alespoň jeden designový solitér, který se stane vaší chloubou. Nechcete-li peníze za nábytek vydat z peněženky najednou, můžete ho zafinancovat půjčkou. Výdaj se rozloží do dílčích období a nezahýbe s vaším rozpočtem. 
 
Ideálním solitérem do obývacího pokoje je křeslo na čtení. Designové legendy jako Barcelona nebo Egg do retro interiéru padnou jako ulité. Napodobeniny se pohybují v ceně kolem 18 000 Kč. S originálem byste se pod 100 000 Kč nedostali.

 

 

Doplňky a elektro
Nakonec nezapomeňte ani na dekorativní doplňky, které podtrhnou atmosféru 70. let. Baculaté lampy, skleněné vázy nebo mísy na ovoce najdete možná i na půdě nebo v bazaru.
 
Vtipným doplňkem je dobová elektronika. Plně funkční zařízení s moderním vybavením ale zároveň v retro vzhledu pořídíte i v běžném elektru. Oblíbené jsou gramofony, reproduktory a rádia. V těchto obchodech též můžete nakupovat na splátky, pokud zrovna nechcete utrácet své finanční prostředky. 
 
Vložte do zařizování obývacího pokoje kus své fantazie. Budete se zde cítit fantasticky a navíc vám ho budou návštěvy závidět. Ne každý má tu odvahu vymanit se z konvencí a být originální.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama