Úvod > bydlení > Jak na rekonstrukci koupelny

Jak na rekonstrukci koupelny

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Toncsi, Koupelny Erbes
Jak na rekonstrukci koupelny

Koupelna už dávno není místem, kde si ráno rychle vyčistíme zuby, večer se rychle vysprchujeme, vypereme prádlo a hurá pryč. Do dnešní koupelny chodíme odpočívat, relaxovat, zbavovat se stresu i nepříjemných starostí. Aby tento předpoklad ale mohl fungovat, je třeba mít koupelnu funkční, a to nejenom po praktické, ale i estetické stránce.
 
Pokud uvažujte nad přestavbou koupelny, měli byste si v první řadě ujasnit, do jaké míry bude přestavba přestavbou či pouhou předělávkou.
 
Kosmetické úpravy
Atmosféru koupelny nepochybně zlepší výměna koupelnového nábytku a další kosmetické úpravy jako např. nalepení keramických dlaždic na bytové jádro apod. Tyto kroky ale neřeší praktickou stránku věci. Ve výsledku se budete dál potýkat s různě obtěžujícími problémy během každodenního pobytu v koupelně a sen o relaxaci se stejně spíš v kratším než delším horizontu času rozplyne. Vynaložené peníze jsou nakonec spíš vyhozené, nemluvě o práci a času. 

Bytové jádro po rekonstrukci

 

 

Rekonstrukce bytového jádra…
…je ideálním řešením hlavně pro panelákové koupelny a zahrnuje rovněž rekonstrukci WC, pokud je toto oddělené.  Sice představuje poměrně náročnější přípravu, ale na konci na vás bude čekat prostor nejenom podle vašich představ, ale i podle zásad ergonomie a běžného provozu v koupelně.
 
Zdokonalení pracovních postupů i materiálů zkrátilo dobu přestavby bytového jádra z dříve jednoho měsíce na pouhých cca deset dnů, takže rozhodně nemusíte mít obavy z dlouhého přebývání mimo domov. Práce obvykle probíhají tak, abyste se nemuseli zcela vystěhovat a až do určitých stavebních prací lze používat vodu i toaletu současně.
 
Nevíte, jak na to?
Ideální je svěřit se do rukou kvalitní stavební firmy, která vše zařídí za vás, od stavebního povolení až po finální úklid. Součástí těchto prací je i činnost projektanta, jenž navrhne dispoziční řešení přizpůsobené situaci v domácnosti. Nemusíte se ani starat o materiál, vše zařizuje provádějící firma, a to včetně návrhu finálního dovybavení koupelny. I když by vás na to měl dobrý projektant upozornit, nezapomeňte, že při tak velké rekonstrukci je více než přínosné počítat s některými věcmi do budoucna. Pokud se například rozhodnete pouze pro vanu, časem můžete řešit omezenou pohyblivost některého z členů domácnosti, kdy by se vám onen původně ,,zatracovaný“ sprchový kout náramně hodil. Stejně tak není nutné tradiční umístění pračky v koupelně, apod.  

Rekonstrukce koupelny - i takto může vypadat výsledek

 

 

Kdo to uklidí
Vybourané jádro a nepořádek, kdo to bude uklízet. Přesně to bývá častým důvodem, proč se lidé neradi pouštějí do tak velkého zásahu v bytě. I v tomto případě ale platí, co bylo již řečeno výše, a sice že kvalitní firma nejenom zlikviduje odpadní materiá
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama