Úvod > bydlení > Udírny pro skutečné gurmány?

Udírny pro skutečné gurmány?

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Grilovani.cz
Udírny pro skutečné gurmány?

Milujete uzené maso? Zvažujete nákup nějaké kvalitní udírny? Dnes si lze pořídit celou řadu výrobků. Populární jsou např. udírny Bradley. Mají ale skutečně co nabídnout? Dozvíte se níže.
 
Žádný gurmán si bezpochyby neodepře grilované maso, sýry či zeleninu. V současné době jsou ovšem velice oblíbené rovněž udírny, které Vám umožní za pomoci kouře připravovat vždy čerstvé uzené maso. Málokdo přitom ví, že udírna je vynálezem paleolitu, tedy starší doby kamenné. To je jasný doklad toho, že tento způsob přípravy jídel byl oblíben již našimi dávnými předky. Aktuálně lze ovšem na tomto poli sehnat skutečně zajímavé výrobky, jak např. ukazuje nabídka grilů udíren e-shopu Grilovani.cz.

 

grilování

 

Udírna Bradley Smoker – moderní varianta přípravy masa
Pokud chcete tip na skutečně kvalitní udírny, potom se nabízí ty se značkou Bradley Smoker. Jsou totiž velice oblíbené, což rozhodně není náhoda. Udírny Bradley jsou elektrické přístroje, které jsou velice účinné v uzení, pečení, grilování i sušení. A na jaké bázi že vlastně funguje? Za pomoci speciálních dřevěných briket produkují tzv. chladný kouř, jenž je hned čtyřikrát čistší než s hořením klasického dřeva. Uživatelé udíren Bradley navíc uvádějí, že je maso skutečně cítit vůní dřeva.

 

udírny

 

Společnost Bradley k dnešnímu dni vyvinula hned několik modelů. Lze si tak pořídit model Original Bradley s manuálním ovládáním, a to včetně jeho nové verze z roku 2013, nebo čtyř roštový a šesti roštový model Digital Bradley s ovládáním digitálním. V neposlední řadě pak můžete investovat i do menší stolní udírny Bradley Smoker Countertop.
 
Zaostřeno na digitální udírny Bradley
Zaměřme se na závěr alespoň zběžně na již zmíněné digitální udírny Bradley, které jsou důkazem toho, jak technologie uzení od dob pravěku pokročily kupředu. Lze si totiž nejen digitálně nastavit teplotu uzení, ale též dobu produkce kouře i dobu uzení, takže si připravíte lahodné maso zcela jednoduše a přitom velice zdravě. Pokud se tedy také řadíte mezi opravdové labužníky, s udírnou Bradley máte možnost svůj koníček povýšit o stupeň výše.reklama