Úvod > bydlení > Děti potřebují rozběh

Děti potřebují rozběh

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 1
Autor:    archiv firem
Děti potřebují rozběh

O chytrém uspořádání nábytku v dětském pokoji by neměli přemýšlet jen ti, kdo mají malý byt. Pokud ušetříte místo i ve větším pokoji, vašim dětem přibude tolik důležitá plocha na hraní. Nejjednodušší situaci řeší rodiče, kteří mohou dát sice svým potomkům k dispozici pouze jeden pokoj, ale přitom mají doma jedináčka nebo dvě děti stejného pohlaví a malého věkového rozdílu. Náročnější jsou pak případy, kdy se do nevelkého pokoje musí vejít tři děti, případně batole s „náctiletým" sourozencem.

SOUKROMÍ PŘEDEVŠÍM
Každé dítě by mělo mít doma své hájené území, které mu poskytuje psychologickou výhodu stability a stálosti vlastního prostoru. Když tedy zařizujete pokoj například dvěma dětem, které už obě potřebují vlastní velké lůžko a jsou většího věkového rozdílu tak, že jedno už soukromí vyžaduje a druhé ještě ne, podřiďte se staršímu. Zařiďte místnost tak, aby byl každému vymezen osobní kout. Ani v tom nejmenším pokoji by se ale nemělo řešit spaní rozkládacími pohovkami nebo dokonce křesly. Když není v pokojíčku místo pro dvě samostatné standardní postele s pevným místem, volte palandy nebo jinak vzájemně podsunutá lůžka zkombinovaná s úložnými nebo pracovními prostory, které obojí výrazně šetří místo.

RADĚJI ZA ODBORNÍKEM
Rozmístění nábytku v opravdu malém dětském pokoji se někdy může stát pořádným oříškem. A často se zdá, že to ani není možné - každému dítěti pracovní místo, postel, úložné prostory a k tomu ještě dostatečná plocha na hraní? „Ne, to se sem nevejde," říkáte si.  „Ale vejde!"  odpověděl by vám bytový architekt, kterého není od věci vyhledat. Připraví vám hned několik počítačových vizualizací řešení daného prostoru a vy si pak jen vyberete. Ostatně, i někteří výrobci dětského nábytku nabízejí opravdové zázraky. Například zvýšenou postel obsahující „maxi" zásuvku na kolečkách v podobě další postele, která se dá pohodlně vysunout. Mezi matrací spodního lůžka a dnem vrchního se skrývá výsuvná velká pracovní deska, kterou můžete zasunout i s rozloženými úkoly. Spodní lůžko navíc poskytuje několik úložných prostor.

MALÉ, ALE MOJE
Pokud vybíráte nábytek sami a jde vám o každý centimetr místa, využijte - dokud to jde - postelí dětských rozměrů (například IKEA nabízí postel HENSVIK 77 x 165 cm), počítačových stolků do malých bytů (pracovní místo Mikael 104 x 50cm, výška 166 cm, IKEA) a hlavně nejrůznějších variant sestav dvou až tří lůžek, z nichž minimálně jedno je umístěno v patře. Pod samostatnou patrovou postelí můžete umístit jak další lůžko, tak pracovní místo, úložné prostory nebo část herní plochy.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama