Úvod > bydlení > Když rekonstrukce, tak z gruntu…

Když rekonstrukce, tak z gruntu…

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Koupelny Erbes, Gina Sanders
Když rekonstrukce, tak z gruntu…

Uvažujete o rekonstrukci koupelny, kuchyně nebo bytového jádra v bytě či v domě? Dobře si promyslete, zda by nebylo lepší provést rekonstrukci kompletní a vyřešit přestavbu najednou. Ušetříte tak totiž spoustu starostí ale i peněz navíc…

 

 

 

Základem dobré rekonstrukce je výběr vhodné firmy. Co je standardem:
 
1. Zástupci firmy by se s vámi vždy měli sejít a řešit vaše požadavky osobně, nejlépe na místě, kde se bude rekonstrukce odehrávat. Tak je totiž možné i případně odborně poradit a navrhnout nové, praktičtější řešení.  Takové konzultace by měly být vždy zdarma.
2. Na základě informací firma připraví nabídku a finanční kalkulaci rekonstrukce bytu nebo domu. Pokud je vše odsouhlaseno, přichází za řadu odborník, projektant, který vše zajišťuje z technického hlediska.
3. Firma by vám současně měla zajistit veškeré náležitosti týkající  se administrativy spojené s prováděním přestavby.
4. Spolu s projektem je vhodné, pokud vám firma nabídne také možnost vizualizace, abyste získali konkrétní představu o budoucím interiéru.
5. Je vhodné, když se na projektech podílí i další odborníci, např. architekti.
6. Po vyřízení všech administrativních formalit se rozbíhá vlastní realizace firmy. Zde byste měli alespoň přibližně vědět, jak dlouho to bude trvat. Je pochopitelné, že během rekonstrukce může dojít k nějakým problémům, ty by ale měla firma po zhodnocení stavu odborníkem předpokládat.
7. Je jasné, že byste neměli shánět žádný materiál, ale naopak by se o tuto část měla postarat firma, jednak od vlastních dodavatelů, ale případně i od jiných, vždy podle vašich požadavků.
8. Solidní firma by si po sobě měla uklidit a pochopitelně i odpad a další nepořádek odvést. Existují takové, které jsou navíc schopny zajistit i kompletní generální úklid, což nepochybně ocení každý, kdo někdy v životě alespoň jednou rekonstruoval.
9. Vybírejte prověřenou firmu s historií.
10. Důležité jsou také reference, ty můžete najít na webu nebo se poptat mezi zákazníky firmy.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama