Úvod > bydlení > 5 důvodů, proč se vyplatí mít klimatizaci

5 důvodů, proč se vyplatí mít klimatizaci

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Czechklima
5 důvodů, proč se vyplatí mít klimatizaci

Klimatizace dávno nejsou jen sezónní záležitostí. Mimo běžného chlazení totiž zvládnou i řadu dalších funkcí. Umí čistit vzduch, větrat, přitápět nebo dokonce provonět celý interiér.

Klimatizace v bytě

 

 

1. V létě chladí, v zimě hřeje


Praktické klimatizace na bázi tepelných čerpadel vás dokážou ochladit i zahřát v jakkoli extrémních teplotách. V zimě začne spotřebič jednoduše fungovat opačně. Vnější jednotka se ochlazuje vzduchem z okolí a vnitřní jednotka topí. Moderní klimatizace jsou ve vytápění dokonce 3x efektivnější než jiná elektrická topidla. Pořídíte-li si dostatečně výkonný typ, můžete jím topit celoročně.
 
2. Šikovná čerpadla zvládnou topení i ohřev vody


Princip tepelného čerpadla je snadný – odněkud získá teplo a jinam ho předá. V našich zeměpisných šířkách jsou nejpraktičtější tepelná čerpadla vzduch voda. Tato zařízení využívají teplo ze vzduchu k chlazení, obsluze radiátorů nebo podlahového topení a ohřevu pitné vody. Jsou nenáročná na instalaci a navíc velmi úsporná – jen ohřev vody vás vyjde o 33,3 % levněji než s plynovým kotlem. Díky ekologickému provozu tepelných čerpadel navíc získáte nižší sazbu za elektřinu.
 
3. Čistý vzduch po celý den


Žijete ve velkoměstě, máte v domácnosti alergika nebo prostě jen nesnášíte vířící se škodliviny? Pak vám klimatizace může pomoci. Pomocí účinných filtrů dokáže eliminovat výskyt pylu, prachu, ale i oxidu uhličitého a směsných plynů. Nejmodernější klimatizace jsou vybaveny čidly, která dokážou detekovat množství škodlivin v místnosti a okamžitě je zlikvidovat. Zároveň umí pohlídat i optimální hladinu vlhkosti, která usnadní dýchání a nevysušuje sliznice.
 
4. Už žádné nepříjemné větrání


Větrání v zimních měsících není nic příjemného  - přináší s sebou náhlé změny teplot i riziko „ofouknutí“. Pro vytápěné i klimatizované prostory navíc znamená zbytečné energetické ztráty. Výrobci proto zhruba před 3 lety zavedli funkci větrání i pro běžné klimatizace do bytu. Většinou bez problémů splňují objemová kritéria pro hygienickou výměnu vzduchu v místnosti – zhruba 30 m³. Praktické je i částečné větrání, které umožní postupné doplňování čerstvého vzduchu.
 
5. Provoní vaši domácnost


Vůně příjemně uvolňují a pomáhají odbourat stres. V domácnostech kuřáků navíc pohlcují nežádoucí pachy. Díky deodorantům do klimatizačních jednotek může být váš interiér příjemně provoněn svěžím zeleným jablkem, vanilkou, skořicí nebo jarními květinami.
 
Moderní klimatizace se hodí do všech domácností, které dbají na zdravý životní styl. Díky těmto šikovným spotřebičům se vám bude doma jednoduše lépe dýchat.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama