Úvod > bydlení > Jak se dělá koupelna

Jak se dělá koupelna

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Remi Art Brno
Jak se dělá koupelna

Asi budete souhlasit, že koupelna patří mezi nejsledovanější část bytu. A že panelákové jádro už prostě nemá v bytě co dělat. O rekonstrukcích koupelen jsme psali už několikrát, víte ale, jak taková rekonstrukce probíhá?
 
Na začátku byl úplně obyčejný, malý panelový byt v Brně. S klasickou umakartovou koupelnou, která navazovala na pokoj s kuchyňskou linkou. Není divu, že tento stav přestal vyhovovat a majitelé začali plánovat rekonstrukci. Požadavky, kladené na zhotovitele, byly především:
 
- zajištění všech formalit
- krátká doba rekonstrukce
- odstranění původního jádra a vyzdění nového
- osazení nových sanitárních zařízení
- vana se sprchovou zástěnou
- moderní vzhled
- vzhledem k sousedům minimalizovat hluk a nepořádek v době
 
A jak se s tím dodavatelská firma REMI ART ERBES vypořádala? "Klienti byli nejen příjemní, ale měli i jasnou představu o tom, co chtějí a jaký má být výsledek" říká paní Erbesová, majitelka firmy. "V bytě se zachovaly původní dispozice, nebyly požadavky na rozsáhlé změny v instalacích, nebyl problém s výběrem obkladů ani zařizovacích předmětů, všichni jsme cítili, že toto bude vypadat dobře".

 

 

Vzájemná shoda a srozumitelné požadavky přesto nebyly důvodem, aby se neudělala barevná 3D vizualizace, na které si klienti mohli ověřit, jak jejich nová koupelna bude vypadat. Následovalo vyřízení na úřadech, vylepení plakátků v domě s informací o zahajované rekonstrukci a mohlo se začít bourat.

 

 

Bourání je vždy tak trochu velká neznámá, protože nikdy stoprocentně nevíte, co vás čeká a co a kde stavaři při výstavbě odflákli. V krátké době se ale malý byt změnil v jeden "velký" prostor. Zmizelo jádro a s ním i stará kuchyňská linka. Zbyly pytle se sutí a hromady laminátových desek. Kritický bod, kdy je potřeba dostat odpad z bytu pryč bez toho, aby bylo nutné uklízet celý dům.

 

 

Stavba nové koupelny se prováděla z lehkých stavebních materiálů typu Ytong, stavební proces je rychlý a nevyžaduje téměř žádnou dobu na vysychání. Po dokončení "hrubé stavby" bylo možné takřka okamžitě začít obkládat stěny a osazovat zařizovací předměty. Současně se připravovaly i podmínky pro kuchyňské studio, které po dokončení koupelny mělo osadit novou kuchyňskou linku.

 

 

Od začátku rekonstrukce uplynul týden a koupelna byla téměř hotova. Zbývalo osadit dveře, vymalovat, dokončit finální úklid a spokojená majitelka se mohla jít koupat.
 
Samozřejmě - ne vždy to jde takto hladce, ale pokud si vyberete ověřeného a spolehlivého dodavatele, nemůžete udělat chybu.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama