Úvod > bydlení > Chůvy třetího tisíciletí

Chůvy třetího tisíciletí

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 2
Autor:    Foto Isifa a archiv firem
Chůvy třetího tisíciletí

Ve dne v noci se věnujete nejmladšímu členovi rodiny, kterého jste si nedávno přivezli z porodnice, a termín „mateřská dovolená" má pro vás příchuť černého humoru? Pokud ano, pak si pořiďte chůvu. Ne, to není vtip.

Samozřejmě, že by nešlo o chůvu, jakou měli princové a princezny v pohádkách. Ty by se ostatně těžko sháněly a pokud by se to podařilo, pro většinu žen by stejně byly finančně nedostupné. Elektronickou chůvu či chůvičku si však může dovolit každá z vás.

NANNY SLEDUJE DÝCHÁNÍ
Současný trh nabízí nejrůznější druhy elektronických chův a chůviček, které jsou schopny nějakým způsobem spolehlivě bdít nad vaším dítětem. Jednou z nich je například Baby monitor BM-01 Nanny. Jde o zařízení, které sleduje pravidelnost dechu a pohyby kojence. Jeho posláním je upozornit na nepravidelné dýchání dítěte, či dokonce případnou zástavu srdce. Snímací podložka monitoru Nanny se umisťuje pod matraci, na které dítě leží. V podloží je zabudován citlivý senzor. Signál je ze snímače veden do přístroje, který hlídá pravidelnost dechu nebo pohyby dítěte. Pokud se kojenec nenadechne déle než 20 vteřin nebo se rychlost jeho dýchání sníží pod přípustnou mez, začne zařízení vydávat varovný zvuk.

ELEKTRONICKÁ VIDEO CHŮVA
Další spolehlivou opatrovnici vašeho miminka představuje bezdrátová elektronická video chůva, která přenáší obraz a zvuk dítěte do připojeného televizoru. Vy pak můžete v pohodě sedět a na obrazovce sledovat přímý přenos dění v dětské postýlce. Možnost sledování dítěte však není omezena pouze na prostor před televizní obrazovkou. S nabíjecí rodičovskou jednotkou se můžete pohybovat, přičemž čtyři kanály vám zajišťují oboustrannou nerušenou komunikaci s vaším dítětem.

BABY MONITOR I KONEJŠÍ
Do života rodičů přináší více klidu a svobody chůva, která je navíc vybavena funkcemi pro konejšení dítěte. Soukromí je zaručeno oběma směry - ať už rodiče poslouchají své dítě nebo je uklidňují pomocí funkce zpětné komunikace. Rodiče se mohou volně pohybovat po domě i kolem něj, neboť venkovní dosah přístroje je až 300 metrů. Pokud se rodič ocitne mimo dosah nebo se mu kontakt přeruší, je okamžitě upozorněn světelným a zvukovým signálem. Tyto chůvy jsou vybaveny několika nadstandardními funkcemi, například funkcí „hvězdné oblohy" vrhající měkké uklidňující světlo s konejšivým zářením hvězd tak, aby se dítě cítilo ve tmě lépe, či funkcí přehrávání ukolébavek. LCD displej ukazuje teplotu v místnosti, úroveň citlivosti nastavení dětské vysílačky a úroveň nabití baterie vysílačky rodičů.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama