Úvod > bydlení > Rekonstrukce koupelny nemusí být noční můra

Rekonstrukce koupelny nemusí být noční můra

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Koupelny Erbes - Remi Art
Rekonstrukce koupelny nemusí být noční můra

Rekonstrukce koupelny nepatří právě k příjemným záležitostem a není podstatné, jestli se jedná o rekonstrukci bytového jádra v panelovém domě, nebo koupelnu v rodinném domě. V panelových domech jste omezeni konstrukčními možnostmi stavby, musíte brát ohledy na sousedy, často jsou obtížnější bourací práce i transport materiálů.
 
Rodinný dům tyto nevýhody nemá, často se ale narazí na jiné problémy - vlhkost stavby, konstrukční nedostatky - a někdy také neodborné kutilské zásahy. Koupelna je prostor se zvýšenou vlhkostí a rozhodně se vyplatí rekonstrukci přenechat odborníkům.

 

 

Začínáme na papíře
 
Než se pustíte do rekonstrukce, určitě si načtrtněte představu o tom, jak by měla vaše nová koupelna vypadat a co a kde by v ní mělo být umístěno. Nezapomeňte, že dvířka se musí někam otvírat a že malé mezery se špatně čistí. Někomu toaleta v koupelně nevadí, jiný si to neumí představit. Zrcadlo dotažené k hraně umyvadla vypadá krásně, ale je permanetně zacákané...
 
Nemusí se jednat o konečné provedení, protože odborná firma vám pomůže dořešit detaily, ale budete na jednání připraveni a nebudete se rozhodovat pod tlakem. Finální návrh rekonstrukce pak dostanete většinou v barevném 3D provedení, z různých úhlů a pohledů. Můžete se obejít i bez toho, ale pokud firma tuto možnost nabízí, je to asi nejlepší způsob, jak se vyhnout případným nepříjemným překvapením.

 

 

 

Šetření se nemusí vyplatit
 
Nejde o to, aby rekonstrukce byla co nejdražší, ale je dobré si uvědomit, že novou koupelnu si nepořizujete na rok, ani na dva. Proto vybrat tu nejlevnější vanu, nejobyčejnější zařizovací předměty, obklady pochybné jakosti, nebo nekvalitní koupelnový nábytek není to nejlepší řešení.
 
I s tím vám odborná firma poradí, navíc pracuje s dodavateli, které má vyzkoušené a ověřené. Očekávejte (a vyžadujte) ale podrobnou kalkulaci, budete dopředu vědět kolik platíte a za co.

 

 

 

Bez nepořádku to nepůjde
 
Každá rekonstrukce je poměrně náročný stavební zásah, který často, kromě odsekání původních dlažeb a obkladů, představuje i bourání a stavění příček, nové rozvody vody, odpadů i elektřiny. Tedy prach, suť, stavební materiál a pro vás nepohodlí. Zvláště pokud nemáte možnost se po dobu rekonstrukce odstěhovat jinam.
 
Opět ale platí, že firmy, které se na rekonstrukce koupelen specializují, na to jsou připraveny a dokáží tyto problémy minimalizovat, odpad průběžně likvidují a před dokončením po sobě uklidí.

 

 

 

Důvěřuj, ale prověřuj
 
U stavebních prací, mezi které rekonstrukce koupelny určitě patří, nebývá vhodné rozhodovat se pouze na základě ceny. Vyplatí se podívat na referenční zakázky a zejména pak na reference, které lze obvykle na internetu najít. Před podpisem smlouvy si pečlivě pročtěte podmínky, zeptejte se na záruky a případné reklamace a i v průběhu stavby průběžně kontrolujte kvalitu prováděných prací.
 
Než podepíšete převzetí zakázky, vše si zkontrolujte a trvejte na odstranění případných závad.

 

 

 

Když se dílo podaří
 
Až poprvé vstoupíte do vaší nové koupelny, určitě si oddychnete. Rozhlédnete se a řeknete si, že to za to stálo. Jenže - není teď řada na kuchyni, ložnici, nebo obývací pokoji? Pokud vlastníte rodinný dům, tak určitě víte, že to je nekonečná práce. Ale vyplatí se, už pro dobrý pocit.  
 
Fotografie z průběhu rekonstrukce koupelny v rodinném domě poskytla paní Erbesová z firmy Remi Art, která se specializuje na rekonstrukce koupelen, bytů i celých domů, převážně v Brně a okolí.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama