Úvod > bydlení > 3 kroky, jak efektivně uspořit

3 kroky, jak efektivně uspořit

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: uspory.cz
3 kroky, jak efektivně uspořit

Přemýšlíte, jak zvýšit rozpočet své domácnosti? Potřebujete začít šetřit, ale nevíte, kde peníze uspořit? Podívejte se, za co můžete platit méně.
 
Kdo šetří, má za tři
 
Naspořená finanční rezerva vám v mnohém přinese úlevu. Nemusíte se strachovat, z čeho zaplatíte rozbitou pračku nebo opravíte auto. Peníze si můžete spořit na účet nebo je rozumně investovat a zhodnotit. Češi nejvíc šetří na potravinách a oblečení. Často také omezují své volnočasové aktivity. Nešetřete na nesprávných místech, jsou jiné oblasti, kde peníze uspoříte.

Kde uspořit peníze

 

 

 

1. Ušetřete na účtech za energie
 
V dnešní době, je na trhu mnoho dodavatelů energií. Díky konkurenci vzniká tlak na snižování cen za elektřinu a plyn. Prohlédněte si ceny energií od dodavatelů a spočítejte, zda se vám změna poskytovatele vyplatí. Pokud elektřinu a plyn přeplácíte, neváhejte a běžte ke konkurenci. Ročně tak ušetříte i několik tisíc korun.
 
2. Využijte nejvýhodnější povinné ručení
 
Položka, kterou ze zákona platit musíte. Neplatíte ale za vaše auto víc než je nutné? Udělejte si přes online kalkulačku srovnání povinného ručení. Některé pojišťovny nabízí dokonce slevy při sjednání online nebo při dlouhodobém ježdění bez nehod. Využijte toho.
 
3. Mějte půjčky pod kontrolou
 
I na půjčkách ušetříte, vyberete-li si správně. Nejjednodušší způsob je porovnání bankovních a nebankovních nabídek pomocí srovnávače, který vám udělá ve věcech jasno. Sledujte výši úroků nebo pravidla pro předčasné splacení. Po zadání výše půjčky a doby splatnosti dostanete seznam nejvýznamnějších finančních společností, které působí na českém trhu. Pak už je jen na vás, jakou půjčku si vyberete. Šetřete na správných místech.

Jak na úspory
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama