Úvod > bydlení > Proč má smysl koupit si českou kliku?

Proč má smysl koupit si českou kliku?

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto: Holar.cz
Proč má smysl koupit si českou kliku?

Zeptali jsme se Slavoje Čegana, který se už přes 25 let zabývá výrobou klik, proč má smysl dát přednost české klice od firmy Holar ze Šlapanic u Brna před klikou z dovozu a v čem je český výrobek lepší.
 
Přes značnou skepsi věří, že u českého zákazníka nakonec zvítězí kvalita.
 
 
 
“Klika HOLAR je konstruována tak, aby přežila dveře samotné. Takové produkty se snažíme vyrábět.”
 
Jak dlouho působíte na českém trhu?
 
Na českém a slovenském trhu působíme od roku 1990, kdy jsme začali vyrábět plastové kliky, v té době na západě velmi populární. V roce 1999 jsme zahájili výrobu klik z nerez oceli, které postupně ovládly evropský trh. Dnes jej bohužel zásobují produkty podivné kvality stovky bezejmenných firem z Číny.

 

 

Proč má smysl koupit si českou kliku ze Šlapanic?
 
Nejedná se o bezejmenné zboží, víte, co kupujete a můžete to v případě nespokojenosti reklamovat. Vždy se snažíme problém řešit osobně k zákazníkově spokojenosti. Takovou možnost u anonymního prodejce nemáte.

 

 

Liší se v něčem český výrobek od toho zahraničního?
 
Známe původ každého komponentu, není to výrobek na efekt, kde nejdůležitější roli hraje jeho cena. Čína vyrostla na produkci levného průmyslového zboží na jedno použití. Všichni už si všechno koupili a teď se opět vrátí ke kvalitě. Lidi přestane bavit zaplňovat své domovy věcmi, které nic nevydrží a neustále je vyhazovat a dokupovat. Ještě to chvíli bude trvat, ale změní se to. Kvalita nakonec zvítězí.

 

 

Čím se klika od firmy Holar.cz vyznačuje?
 
Klika HOLAR je konstruována tak, aby přežila dveře samotné. Tu a tam narazíte na historických objektech na kliky staré 100 a více let. Takové produkty se snažíme vyrábět.

 

 

Koupil byste si kliku od svojí firmy?
 
Kliku vlastní výroby bych si z daňových důvodů nekoupil, ale máme je nainstalovány na všech nemovitostech, čímž je zároveň i testujeme.

 

 

Největší klika vašeho života?
 
Naše dcery, které mají pozitivní a aktivní přístup k životu. Máme tedy šanci, že po nás rodinnou firmu někdo převezme.


Mohlo by se hodit


reklama