Úvod > bydlení > Jak zkrotit sluneční paprsky? Pomohou látkové žaluzie i rolety

Jak zkrotit sluneční paprsky? Pomohou látkové žaluzie i rolety

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto: Climax.cz
Jak zkrotit sluneční paprsky? Pomohou látkové žaluzie i rolety

Probuďte v sobě tvůrčího ducha a oživte svůj interiér zajímavým doplňkem, který bude zároveň i užitečný. Nemusíte se hned pouštět do nákladné nebo náročné rekonstrukce, stačí si pohrát s textiliemi a barvami. Začněte třeba okny, pořiďte jim atraktivnější zastínění a uvidíte, že vaše pokoje budou vypadat hned jinak.

Plisé

 

 

Jednou z možností, jak zkrotit slunce a ochránit soukromí před nechtěnými zraky zvenčí, je plisé. Skládaná látková žaluzie nabízí různou propustnost světla a ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je plisé ojedinělé tím, že intenzitu stínění je možné nastavit současně stažením nebo vytažením horního či dolního profilu.


V jednom okně lze navíc kombinovat i dva odlišné typy látek – například pro rozdílné potřeby denního zastínění a nočního zatemnění. Díky svým vlastnostem je plisé jedničkou v zastínění atypických oken, hravě si poradí s neobvyklými tvary nebo střešními okny.

Plisé do oken

 

 

 

Svou renesanci zažívají v poslední době látkové rolety, na rozdíl od klasických záclon a závěsů jsou méně náročné na údržbu. Například roleta Modula s pruhovanou látkou Zebra v sobě ukrývá kromě zajímavého dekorativního efektu hned dvě další funkce. Celé kouzlo spočívá v tom, že látka je dvojitá a střídají se na ní plné pruhy s průsvitnými. Když si pohrajete s jejich kombinací, získáte buď zastínění, nebo úplné zatemnění.

Látkové rolety do okne

 

 

 

Stále oblíbenějšími se stávají také japonské posuvné stěny, které představují velmi moderní a elegantní způsob stínění. Stěny jsou tvořeny volně visícími látkovými panely uloženými v horním profilu a používají se k zastínění celé stěny s okenním otvorem nebo k rozdělení vnitřního prostoru. Výběrem správné látky mohou vytvořit výrazný prvek interiéru, nebo naopak nenápadně splynou s celkovým designem místnosti.

Japonské posuvné stěny

 

 

 

Společnost CLIMAX, největší český výrobce stínění, na všechny výrobky poskytuje mimořádnou prodlouženou záruku. Před uvedením do prodeje prochází každý výrobek důkladným testováním. Testy jsou nekompromisní a přináší ten nejlepší možný výsledek: špičkový sortiment a záruku 4 roky.

Japonská posuvná stěnareklama