Úvod > bydlení > Na čem si pohovíte.

Na čem si pohovíte.

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 2
Autor:    archiv firem
Na čem si pohovíte.

Ke klasickému vybavení obývacích pokojů patří bezesporu pohovka. Zajímá vás s jakou image se představila na podzimním veletrhu Maison & Objet?
Zatímco v uplynulých letech klasické pohovky, jaké  znáte  z  obývacích pokojů svých prarodičů, ustoupily nábytku, kterému spíše sedí termín sedací souprava, v Paříži se opět vrátily na scénu v klasické podobě.

POTRPÍ SI NA ELEGANCI
Přestože „pohovka", jak vyplývá z jejího názvu, má přímo povinnost poskytovat pohodlí, v Paříži se zdálo, že se této vlastnosti přece jen občas vzdala v zájmu větší elegance. Prakticky jste zde nepotkali variabilní sedačky, které se skládají z několika dílů, které si uživatel může sestavit a nastavit podle místa i momentální potřeby. Pohovkám se vrátila jejich klasická podoba.

NEZAPOMEŇTE NA POLŠTÁŘE
Přestože kov společně se sklem pokračují v úspěšné invazi do obytných interiérů, většina vystavovaných pohovek již nebyla vybavena kovovými, ale dřevěnými nožičkami. Že by to byl jeden ze znaků návratu k přírodním materiálům?
Co se týče potahových materiálů, pařížské pohovky si velmi potrpěly na kůži nebo její napodobeniny. Mezi textilními materiály vedla Alcantara, která se velmi snadno udržuje a má dlouhou životnost. Pokud se zajímáte o dezény, pařížské pohovky byly nejčastěji oblečeny do jednobarevných potahovin, a to jak světlých a tmavých, tak i pastelových barev.
A ještě jedna věc: Nezbytným doplňkem pohovek, které se představily na pařížském výstavišti, byly polštáře.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama